Uteklo to.

11. června 2013 v 0:47 | Yone Yeanling
Když jsem byla v prváku, někdy na začátku září, udělala jsem si souhrn o spolužácích. Jsem ráda, že jsem to udělala, protože to teď můžu porovnat... co se změnilo? (Přinejmenším to, že nepíšu mezi kažou větou tisíce teček. XD)
Jak mě se po nich bude stýskat! Pár věcí se nezměnilo. Pořád mám zpětně pocit, že jsem se celé ty čtyři roky jen dívala, jak se oni skvěle baví. Je mi z toho trochu smutno. Během prváku do naší třídy přibyli další dva lidé- Segi a Verča. Polovinu druháku u nás byla ještě Bára H., než nadobro odešla ze školy, ale to je jiný příběh a ten si budeme vyprávět jindy (nebo taky ne). Ve čtvrťáku přestoupil z jiné umělecké školy Anton.

Segi: Můj nejlepší kámoš ze třídy. Můžu to tak říct, jelikož jedině s ním jsem se vlastně za ty čtyři roky bavila víc. To proto, že on jako první projevil zájem se mnou komunikovat. Mám slíbené, že mně o prázdninách vezme na sushi... a příští leden bude znovu zkoušet přijímačky do Plzně, kde já budu studovat.
Komunikativní a přátelský kluk, co si najde společný zájem snad s každým. Poslouchá širokou škálu hudby, dívá se na širokou škálu filmů. Zajímá se o grafický design a je mezi čtyřmi nejlepšími grafiky ve třídě (podle mne). Cigarety kouřit přestal a zase začal.

Prokop: Můj oblíbený spolužák. Kouzelník, showman, hudebník, filmař... talentovaný a líný. Člen mojí grafické 4. XDPřestože se na maturitu skoro neučil, je z nás nakonec za největšího premianta. Na plese jsme nastupovali spolu a já byla ráda. Jeden ze dvou lidí, kteří se se mnou na rozlučce rozloučili polibkem na tvář. XD (Ou jé, líbací třída... dostala jsem pusu i od učitelky! :D). O vysvědčení to byl on, kdo mě přesvědčil, abych šla na druhou rozlučku (ne že by mě přemlouval... mě nikdy nikdo nepřemlouvá. Ale zeptal se asi třikrát, jestli přijdu... nakonec to byla párty já a kluci, ale to je jiný příběh a ten si budeme vyprávět jindy.)

Filip: Introvert. Mlčí a spí, jediný člověk, kterého znám, co dokáže půl dne strávit koukáním do prázdna (nepište mi lidi, že to taky děláte, nevěřím vám ani slovo! Tohle jste neviděli. :D). Má plackovač, kterému vděčím za krásné placky k maturitní práci. Hlásil se na stejný obor jako já, ale nedostal se.

David: Milej a hodnej kluk. Dobře vaří a je asi úplně nejlepší grafik ze třídy. Dostává zakázky a vydělává peníze... a pak utráci za kvalitní potraviny. Trochu workoholik. :D Na jeho zahradě se konala páteční rozlučka. Jde do Plzně na grafiku, takže jsme vlastně pořád spolustudenti.

Anton: Flákač. Nastoupil k nám na začátku čtvrťáku a pěknou dobu mě ročiloval svejma flákačskejma řečma. Nakonec jsem si zvykla a o maturitě jsme se spolu bavili a byla to docela sranda. Jo, je vtipnej... ale lempl. Do třídy zapadl snadno, úplně jsem se divila- asi některé z nich znal z dřívějška, protože jeho přítelkyně je minulá absolventka našeho oboru.

Markéta: Nejvíc se změnila. V prváku mi s Ester říkali, že sjem roztomilá, ve druháku se se mnou dělila o sváču, ve třeťáku si nepamatuju a ve čtvrťáku náš vztah nějak ochladl. Nakonec mne ale na rozlučce objala. :D

Ester: Hezká a milá slečna. Spolupracovali jsme spolu na maturitních otázkách. Nakonec jsem její část celou upravovala, ale i tak mi to pomohlo. Byla jediná, kdo se do toho pustil dostatečně včas... roztomilá s osobitým způsobem vyjadřování a slovníkem, jehož výrazy přešli do užívání celého oboru.

Verča: Kouzelná kráska. Verča se mi nejvíc líbí. I od prvního dojmu se mi nejvíc líbila... holka z lesa se smečkou psů. Milá s hezkým smíchem. Když k nám nastoupila, hrozně jsem doufala, že budem nejlepší kamarádky, ale nakonec si víc rozumněla s Esterkou. Vždycky, když jsme spolu prohodili pár slov, byla jsem hrozně šťastná.

Anežka: Prostě Anežka. Ani nevím, co bych o ní řekla. :D Ne že by nebyla výrazná osobnost, to ano. Čte knihy, chodí do divadla, přátelí se s Martinou...

Martina: Skvělá vypravěčka. :D I když říkala ty nejobyčejnější věci, znělo to zajímavě. Nejstarší ze třídy, největší sportovkyně. Sympatická, milá, přátelská.

Bára: Extrémní extrovertka. :D Tanečky, zpívání, herecké výkony... cílevědomá, sebevědomá a trochu přehnaně vztahovačná, věčně trpícím pocitem, že je všecko proti ní. Na začátku jsem s ní měla největší problém, přišla mi negativní a nepřátelská. Nakonec se mi jí všach podařilo lépe poznat a pochopit její reakce na věci. Příští rok studuje v Plzni grafiku- další ze čtveřice nejlepších grafických designérů v bývalí 4BP.


No, tak to by bylo stručně...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kyuu Kyuu | 11. června 2013 v 17:40 | Reagovat

To je moc hezký.
Líbí se mi, že nejen že na tom oproti tomu prváku jde vidět že jsi je více poznala a pochopila a máš ke každému nějaký vztah, máš taky nesrovnatelně lepší vyjadřovací schopnosti (Sakra, teď to zní, jako bych Tě měla za nějakého retarda...), nebo spíš... je to literární. Je to krásně, barvitě, výstižně popsané, člověk si to dokáže představit, i když ty lidi nezná.
Vážně, skoro mě to dojalo, a to s Tvojí třídou nemám nic společného.

2 Yone Yone | Web | 11. června 2013 v 17:56 | Reagovat

[1]: Děkuji. ;u;
Jo, vyjadřovací schopnosti... když čtu svoje starý články, jsem jeden velkej facepalm. :D
Já jsem se taky dojala. Pohledem do minulosti máme tu krásnou schopnost pamatovat si jen ty hezké věci...

A stejně mi to pořád nedochází. Že je to konec. :"D

3 Yu Yu | Web | 11. června 2013 v 20:21 | Reagovat

Já souhlasím s Kyuu, abych to nemusela přepsat ve svých slovech. : D
Achjo... řekla tak nějak všechno. X"D
Já řeknu, je vás tam tak málo? A taky, není to zvláštní rozejít se s lidmi s kterými jsi trávila každý den po čtyři roky?

4 Yone Yone | Web | 11. června 2013 v 20:27 | Reagovat

[3]: :D

No, na předměty jako dějiny a čeština jsme chodili s Malířema a Výstavníkama - s nima jsme byli 4B, která se dělila na 4BP, 4BM a 4BV... ale kolektiv napříč obory se zpravidla moc netvoří.

Je to šíledně divný. Ale divnější je rozejít se s Tamarou, která příští měsíc jede do anglie a já s ní studovala už od druhé třídy.

5 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 12. června 2013 v 13:42 | Reagovat

Já jsem si nějaké takové srovnání psala o svých přátelích pokaždé, když jsem začínala nový papírový deník. Je dost vtipné to teď číst zpětně :D Ale na spolužáky? Je nás 28 a strávili jsme spolu 8 let... To by mi asi zabralo hrozně dlouho :D

6 Yu Yu | Web | 19. června 2013 v 21:15 | Reagovat

Mimochodem... David zní jako sympoš. xD

7 Yone Yone | Web | 20. června 2013 v 10:57 | Reagovat

[5]: Hmmm... to bych taky mohla. :D :D Brzo ten svůj dopíšu, je tam už jen pár stránek.
No, na 28 spolužáků by se to dělalo těžko. Nás je ve třídě taky vlastně třicet, ale o malířích a výstavnících bych nic nepsala. :D (I když na malbě se pár lidí, co stojí za zmínku najde. :3)

[5]: Jo, je milej. :3 Ale maluje možná i nejhůř ze třídy. :D :D Dělá takovou tu "tvrdou grafiku", loga, minimalismus a tak, takže co do umění toho nemáme moc společného. Taky o sobě vlastně někdy prohlašoval, že se nepovažuje za umělce, ale to bylo asi ve třeťáku... :D No, ale to co dělá je podle mne pořád obdivuhodné. (Jako maturitní práci dělal orientační systém naší školy a měl to fakt super!)

8 Cα$h †hε Tяαi†σЯ σƒ HσиσЯ Cα$h †hε Tяαi†σЯ σƒ HσиσЯ | Web | 3. července 2013 v 21:41 | Reagovat

Netušila jsem, že něco jako výstava klauzurních prací existuje. Nevím, na jakou jinou školu bych šla, abych mohla dělat to, co mě baví, jestli se uživím,to je jiná otázka xD

9 Cα$h †hε Tяαi†σЯ σƒ HσиσЯ Cα$h †hε Tяαi†σЯ σƒ HσиσЯ | Web | 4. července 2013 v 0:55 | Reagovat

Hledám záměrně uměleckou školu v Praze a právě jsem zatím slyšela nejvíc mluvit o UMPRUMu, tak jsem tipovala největší věhlas :) o té v Plzni jsem ještě neslyšela, podívám se na stránky :)

10 Cα$h †hε Tяαi†σЯ σƒ HσиσЯ Cα$h †hε Tяαi†σЯ σƒ HσиσЯ | Web | 4. července 2013 v 15:58 | Reagovat

Díky moc :) Prohlédla jsem si znovu celou stránku AVU a VŠUP a podívám se i na tu Plzenskou.
Já o ní spíš neslyšela, protože hledám školu v Praze. PlzeŇ mám docela blízko domova, proto se mi tam moc nechce. A v Praze moc často nebývám, takže plakáty jsem určitě neviděla.

11 Shay Shay | 22. července 2013 v 0:04 | Reagovat

Já s tvůj blog četla před nějakou dobou (tichý občasný návštěvník nepíšící komentáře :D). Ani by mě nenapadlo, že se budu hlásit na tuhle školu a nakonec tam letos půjdu do prváku. :D Je mi to trošku hloupý se tě tady ptát, ale nemohla bych se tě na pár věcí zeptat na emailu ohledně školy? :)

12 Yone Yone | 13. září 2013 v 16:26 | Reagovat

[11]: Ahoj. :"D Já tu teď dlouho nebyla... takže teď je to to asi nanic, ale mohla. XD
Můj e-mail je kdyžtak yone.yeanling@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama