Ladádádata, maturita je moje <3

31. května 2013 v 23:55 | Yone Yeanling
Tak abych se také ozvala... :D
Dnešek byl jistě nezapomenutelným zážitkem. Ano, tento 31. květen utkví v mé paměti navždy - pro případ, že bych přeci něco zapomněla, píšu tenhle deníkový zápis na blog.
Angličtina začala slibně. Po tom, co jsem prohodila pár slov s Antonem, který přišel nejen včas, ale dokonce i dřív, než Filip, který šel po mě, jsem se odebrala do zkušební učebny, abych si vybrala otázku.

24. 24! měla jsem radost, když jsem to číslo viděla. Věděla jsem, že poslední dvě témata u angličtiny jsou totiž "My branch" a "My school". V tak štastnou otázku jsem ani nedoufala! Takže jsem byla relativně v klidu a zkouška byla... v pohodě. Víc v pohodě, než jsem čekala.

Chtěla jsem se mrknout na něco do češtiny nebo do dějin umění- proto jsem taky táhla do školy tu krosnu učení. Ale čas mezi angličtinou a češtinou jsme strávila maturantsky vystresovanými rozhovory s Ester a Verčou.

Čeština
Otázky číslo 19. číslo 19! Doháje, MOJE ČÍSLO. Ale byl to Cimrman. Ještě hodinu předtím jsem říkala holkám, že si hlavně nechci vytáhnout Petra a Lucii... a Cimrmana. XD Takže v první chvíli mě to polilo... ale nakonec jsem z toho vybruslila s přehledem. Paní profesorka mi potom na chodbě dokonce říkala, že mi ten Cimrman docela sedl. Já se smála, a přiznala, že jsem si ho vytáhnout moc nechtěla. Přála jsem si Spalovače Mrtvol.

Dějiny umění tak tady jsem měla opravdu strach.
16. a) Vývoj české gotické architektury b) Představitelé Francouzského a českého Impresionismu
V tu chvíli mi to přišlo jako katostrofální otázka, zpětně si říkám, že podobně katastrofální by byla téměř každá. Chvílemi jsem byla v háji. Nevěděla jsem, a profesorka mluvila za mne. Na druhou stranu, měla jsem i světlé mometny, kdy jsem mluvila a šlo to samo. Nicméně ve výsledku jsem měla pocit, že budu mít trojku. u___u

Technologie
23. 23!! Moje druhé číslo... vůbec nechápu, jak se mi mohlo podařit dostat k maturitě tyhle dvě čísla. XD Je to jen vtipná náhoda, ale i tak.
a) Materiály a tachnické pomůcky v užité grafice, počítačová grafika b) kaligrafie
Prrvní polovinu jsem se cítila jako trapák, vyjmenovávajíc všechny grafické techniky a pomůcky pro ně potřebné. Nakonec jsem řekal všechny, zabralo to chvíli a bylo ticho. Protože jsem se bála ticha, říkal jsem, ať se mě klidně na něco zeptají... řekli, ať jdu na další otázku, že se kdyžtak vrátíme. Tak jsem mluvila o kaligrafii, o které se toho podle mě moc říct nedá, ale řekla jsem všechno. Nakonec se mě zeptali ještě na pár věcí, věděla jsem téměř všechno- takže z technologie byl pocit dobrý.

Obhajoba praktické maturity
=fiasko. Zapomněla jsem říct tu nejpodstatnější věc, zapomněla jsem vlastně říct všechno podstatné a nakonec jsem skoro utekla. XD (volali mě zpátky, protože se chtěli na něco zeptat). Bála jsem se, že kvůli mé ubohé prezentaci (byla nejhorší) skončím nakonec s dvojkou, což by mě v případě mojí praktické maturity víc než mrzelo. Naštěstí to dopadlo dobře. Dostala jsem za jedna... stejně jako ze všeho ostaního.

Divila jsem se. Vůbec jsem nebyla schopná to pochopit. Dostala jsem samé jedničky? jistě, češtinu mi pokazí ta písemná, ale... dostala jsem samé jedničky? Stáli jsme tam v řadě a všichni nám blahopřáli. Někteří velice srdečně a pohnutě. Angličtinářka mi blahopřála třikrát. Když počítám i to, jak mě chválila krátce po skončení anglické části, tak vlastně čtyřikrát). Má to svůj hluboký důvod viz tenhle článek. Měla jsem radost, že jsem jí udělala radost. A taky, že jsem nezklamala češtinářku, která mi na konci roku zlepšila známku z češtiny a dala mi na vysvědčení dvojku, ačkoli známky jsemměla na docela čistou trojku.
Předsedkyně maturity byla milá celou dobu, na konci se s námi hezky oficiálně rozloučila a celou dobu se usmívala. Vlastně všeichni byli strašně hodní a i když jsem byla ve stresu, atmosféra nebyla nesnesitelná.

Ale jsem ráda, že to mám za sebou. Jen si to stále nejsem schopna uvědomit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Skye Skye | Web | 2. června 2013 v 9:47 | Reagovat

Jsi dobrááá, věděla jsem, že to dáš takhle dobře xD
A trochu ti závidím, protože mě to všechno čeká příští rok xD

2 Yu Yu | Web | 2. června 2013 v 9:50 | Reagovat

Gratuluju. Je fascinující, že z maturity se dá mít za jedna... To je kůl. I když bych řekla že známky jsou jedno dokud projdeš. : D
Ale jsem za tebe ráda. A gotiku bych nechtěla, nemám ji ráda.
btw, smazala bych tam to "http://admin.blog.cz/clanky/clanek/72285067/upravit" v posledním odstavci. XD

3 Yone Yone | Web | 2. června 2013 v 13:52 | Reagovat

[1]: Já to nevěděla. XD
Já si taky závidím. Ale zase je mi líto, že už se neuvidím s těmi lidmi. ;A;

[2]: Hele takový Prokop se neučil skoro vůbec a dostal taky samí jedničky. (Ale jedna spolužačka dostala 4,4,5,5 a ona zrovna nebyla žádná flákačka. Asi to trošku podcenila, ale bylo mi jí strašně líto.)
Já říkala, že je mi to taky jedno- dokud jsem měsíc nestrávila tím, že sjem nedělala nic jiného, než že jsem se učila. To ti to potom přestane být tak jedno... (nebo mě přestalo. Nakonec mi na známkách fakt záleželo, ačkoli třeba písemky ve škole mi byli vždycky dost volný...)

Já mám gotickou architekturu ráda. Malířství bylo ještě hodně o hledání, oni neměli fotografie a znalosti proporcí a na všecko museli přijít... ale katedrály jsou nádherné...

(lol... fail. XD Už to tam není)

4 Yu Yu | Web | 2. června 2013 v 14:01 | Reagovat

[3]: Pětka? takže... to bude muset opakovat, že?

No, jsou hezké, ale nemám ráda tu dobu. X"D

5 Yone Yone | Web | 2. června 2013 v 14:20 | Reagovat

[4]: Jo no.. v srpnu nebo v září... já nevím kdy vlastně.

Já ale o době vůbec nemluvila. :D Jen jsem zmínila Karla IV. a pár lidí, ale o té době to nebylo skoro vůbec. Prostě znaky umění...

6 zobzob zobzob | 2. června 2013 v 14:27 | Reagovat

Šprte!! Haha...ale on asi taky každý nemá takovou smůlu na otázky jak já xD (fuj na politologie všude). Ale gratuluju x3
Btw, ty samý jedničky jsou už započítaný s písemkama? Nebo si jenom všichni dopočítávají známky z bodovýho hodnocení? (je to strašnej bordel)

7 Yone Yone | Web | 2. června 2013 v 15:08 | Reagovat

[6]: Hele jo no... přišlo mi, že v dějinách jsem si vytáhla fakt špatnou otázku, byli otázky, kde bych toho věděla milionkrát víc, ale protože jsem se o svaťáku učila hlavně ty dějiny umění, takže jsem tak nějak uměla všecko a dalo se to. (Neuměla jsem jenom Pousina a Loraina. D8 Otázku o nich jsem si toti zapomněla vypracoavat a úplně jsem na ni zapomněla.)
Jinak to bylo fakt docela v pohodě.

Ne, bez písemek. Z češtiny rozhodně budu mít dvojku, i když jsem dostala téměř plný počet bodů z ústní - asi 36? já nevím zapomněla jsem to. X"D Z testu jsem měla jen těch 72% a slohovku nevím. Ale bude to ta dvojka no...

8 Yone Yone | Web | 2. června 2013 v 15:10 | Reagovat

[6]: +přijde mi, že na těch dějinách na mě byli strašně hodní. Občas jsem fakt mlčela a i když jsem měla momenty, kdy jsem věděla a mluvila jsem dobře, třeba ten ipressionismus a věděla jsem nějaký debrý detaily... ale měla jsem pocit na lepší trojku nebo dvojku.

9 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 4. června 2013 v 20:01 | Reagovat

Huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Gratulujuuuu! Myslela jsem na tebe, takže to asi k něčemu bylo ^^
To je hezké, že celkově máme stejný součet :D Taky mám za 5 - akorát teda z těch 4 předmětů :D
A ten obrázek ke úžasný, co je to za stroj? :O :3

10 Yone Yone | Web | 5. června 2013 v 12:42 | Reagovat

[9]: :")
:D Jo, krásné... a pozítří to budu mít černé na bílém. :la:
To je stroj pojízdný. (Nějak úlně nevím, jak se tomu říká)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama