Jo, o tomhle jsem chtěla napsat....

22. dubna 2013 v 21:44 | Yone Yeanling
Včera večer se mi tam nechtělo. Už tři týdny jsem se v církvi neobjevila- a to je to teprve dva měsíce (nebo nějak tak) co jsem tam začala chodit. Nicméně jsem uvážila za vhodné tam zajít, už proto, že mi Klára pomáhala s korekturou textů maturitní práce a já jí chtěla poděkovat osobně (ale zapomněla jsem na to, haha... a to na tu práci přišla řeč!).

Nicméně... to co se tam odehrálo pro mne mělo přinejmenším v daný čas velký význam. Obávám se, že věci, které jsem si od tamtud odnesla nezůstanou v mé paměti dlouho, protože to tak vždycky bývá... ale bylo to hluboké.
Protože to, co Flek ten večer říkal, bylo jakoby mluvil přímo ke mně. Bylo to přesně to, co jsem potřebovala slyšet... Protože mluvil o svobodě, o individualitě, o ideologiích... o tom, proč se snaží lidé v naší zemi snaží tam moc být nestádový, jak každý nikoho neposlouchá, jak každý na všecko má ten nejlepší názor...
no, hlavně o té svobodě. Téma, o kterém mluvilo předtím spousta křesťanů jinde, ale nikdo z nich neřekl nic, co by pro mě něco znamenalo. V tom, jak mluví on t Vždycky to byli jen takové křesťanské řeči. A tohle bylo prostě jiné. A já si uvědomila spoustu věcí... ale už to nedokážu říct slovy. Škoda, že se mnou nebyla Skye, myslím, že by to bylo zajímavé i pro ni.

Příště jdu se zápisníkem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Skye Skye | Web | 23. dubna 2013 v 16:52 | Reagovat

Když jsem četla ten článek, úplně jsem si říkala, že je škoda, že jsem nešla s tebou. Muselo to být zajímavé.

2 Yone Yone | Web | 23. dubna 2013 v 20:38 | Reagovat

[1]: Můžeš se mnou jít tuhle neděli. :"D I když by byl celkem zázrak, kdyby to bylo lepší, než minule...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama