Vždyť tohle se přeci nedá zvládnout. D8

12. listopadu 2011 v 13:44 | Yone Yeanling
Nedokážu to. ;_____;
Pokud to půjde takhle... tak se stejně nikdy nezlepším.
Víte, už jsem vyrostla z přesvědčení, že vím všecko nejlíp a že nemusím poslouchat rady lidí, kteří jsou starší, vzdělanější a tak dále, než já.
Ale tohle... tohle je na mě moc. Já... se nedokážu držet odborné rady. v___v Možná jsem ji nepochopila, kdoví. Ale skutečně nejsem schopná kreslit jen studie. Nejsem schopná všechen časm co věnuji kreslení jen trénovat. Nejsem schopná plnit jen kopírovací skicák, aniž bych nakreslila jednu hloupou kresbu z vlastní hlavy.
Ten člověk (řiditel ústavu umění a designu v Plzni) (ústaaav! >8D škola pro duševně choré lidi) měl asi pravdu, když říkal něco ve smyslu že i když se nesoustředíme, nakreslí nám ruka "takový xicht". Jako lék na to poradil se přes ní praštit.
Ale já se prostě bez kreslení vlastních věcí neobejdu. v___v dneska mi otec stáhl další trial Photoshopu, takže mám dalších 30 dní. Musela jsem si to alespoň vyzkoušet! *čímž opravdňuji tuto zhruba patnáctiminutovou patlanici) Ale na co? na co, když vlastní věci kreslit nesmím? ten čas, co bych jim věnovala potřebuji přece na trénink. Určitým způsobem se dá zlepšovat jen určitou dobu a je pravda, že kreslím pořád to samé a že je potřeba zase někde načerpat, aby moje věci měli nějakou tvář.
Ale odepřít si kreslení vlastních věcí úplně... v___v to je asi nad moje schopnosti. Na druhou stranu mám obavu, že když budu plnit kopírovací skicák a zároveň čmárat do nápadovníku, tak krelsení vlastních věcí vyruší efekt tréningu, protože budu stále opakovat staré chyby a mé zlepšování tím bude opět zpomaleno.

No.. ve čtvrtek jdu na oslavu narozenin brtarance a teta, která se zná z nějakou výtvarkářkou mi nabídla, že mi s ní může dohodit schůzku. (haha...) tak... asi uvidíme, co na to řekne ona. Už jsme překonala počáteční obavy a jsem odhodlána jí své práce ukázat. Doufám, že to ze mně nevyprchá. (stačí, když se na své práce nebudu koukat. Sráží mi sebevědomí). Podle toho, co řekne tahle pení se asi zařídím.... a od přespříštího pátka pravděpodobně začnu chodit na výtvarku se ségrou. Ta učitelka, co jí učí připravovala jhednoho kluka na umprum a ten pak skončil jako 4. (nevzali ho. V___v na umprum berou 3 z 500, ale i to je úspěch.)

Tak.. uvidíme, co bude dál. v___v Dneska už mě čeká jen kopírovací skicák a psaní první kapitoly. Včera jsem jí začínala třikrát a ani jeden začátek se mi nelíbil. *facepalm* jsem strašný případ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YumeOokami YumeOokami | Web | 12. listopadu 2011 v 15:53 | Reagovat

Stáhni si Paint Tool Sai, je free a dost podobný photoshopu, na kreslení je i lepší.

2 Yone Yone | 12. listopadu 2011 v 15:56 | Reagovat

[1]: Já sai měla. (a.. měla jsem pocit, že není free. D8) Ale to už je mi sympatičtější Open Canvas. =_____= (ten bych chtěla ještě k tomu photoshopu, protože hodně schopných lidé co znám používá tohle combo)
Ale v Photoshopu se mi pracuje líp...

3 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 12. listopadu 2011 v 18:32 | Reagovat

:< Nevím jak ti pomoct. Ale asi máš pravdu, že kreslení vlastních věcí to zpomalí..
Třeba když tě bude připravovat tak se to nějak vyřeší! Fajtýng!

4 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 13. listopadu 2011 v 10:22 | Reagovat

Nezkoušela jsi kreslit svoje postavy realisticky? Tak by jsi dělala všechno dohromady. :D

5 Rybožrout co se stále nechce přihlašovat Rybožrout co se stále nechce přihlašovat | 13. listopadu 2011 v 14:40 | Reagovat

v___v

Nevím co říct, nedělá mi to tak velký problémy, abych věděla, co poradit >___<;;; Maximálně zkus chytnout úmyslný art block @__@ *má ho poslední dva měsíce*

6 Yone Yone | 13. listopadu 2011 v 15:00 | Reagovat

[3]: ;___; (ahaha.. a dneska jsem ještě nanenakreslila niiiic. Jsme zrůda. Stydím se za sebe.. kdybych alespoň něco napsala... v___v *hrála pokémony*)
Já už úplně vidím, jak to nevydržím. X"D Haha... ale dokud to půjde... kreslím věci z reálu. *facepalm* Proč jsem takový případ?

[4]: Huuu.. to nych nedokázala. X"D A krom toho... by mi to moc nepomohlo, protže moje postavy si představuju hezky... a já bych spíš měla trénovat ty ošklivé lidi. Jedna z mých velkých mezer je, že se omezuji idealizací. Ráda kreslím hezké věci... ale to neznamená, že nechci umět kreslit i ty, co hezké nejsou.

[5]: Bééé.. proč jsem tak vadná? ;____; Když... proč mám nápady na obrázky (a hlavně na designy) zrovna když nesmím kreslit? D8 Já mám art blok... ale na copyskicák. D8

7 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 13. listopadu 2011 v 17:11 | Reagovat

[6]: Jak že jsi dnes nic nekreslila? D8 Vypni ty Pokémony a otevři si skicák!
Já dnes kreslila ducha světa.. (Parohyyyy. ♥)

Tyjo.. Doufám že to nebude čekat i mně.. Taky bych skončila nějak jak ty, já bych to bez kreslení svých věcí nezvládla. D: Myslíš že na animaci budou taky chtít realismus?

Aby jsi měla lehčí život! *ironie*

Máš kreslit ošklivé věci? už jsi kreslila matiku? XD
Hmm.. No, nevím co s tebou. Asi to budeš muset vydržet a svoje věci kreslit jen občasně. :<

8 Yone Yone | 13. listopadu 2011 v 18:06 | Reagovat

[7]: Už jsem nakreslila... překreslial sjem z fotky jeden portrét ženy s květinami ve vlasech. A teď mě to zase svádí jít hrát.. al ene! přemůžu se. Musím mít alespoň dvě strany kopírovacího skicáku denně.. takže jdu kreslit ruceee.

Jéééé.. OuO určitě je hezký. OuO

Oni nechtějí realismus... oni chtějí jistý druh originality a schopností. Chtějí, abys uměl co nejlíp kreslit všecko. Obor, kam se hlásím se jmenuje Komix a tvorba pro děti- takže náplní určitě nebude předně realistická kresba. Jen... můj způsob stilizace asi není přijatelný a moje schopnosti dostatečné. v____v

Gijinka matematiky. X"D Loool. jééé.. chtěla bych si nakreslit gijinky školních předmětů, mohlo by to být zajímavé. OuO (achjo... v____v to by se ale taky počítalo.. i když.. kdybch je nakreslila jinak, než svým stylem... haha...)

9 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 13. listopadu 2011 v 19:21 | Reagovat

[8]: Hmm.. Zkus kreslit někoho z domova.. Jestli máš hezké rodiče a sourozence tak máš asi smůlu. xD Naše učitelka na kreslení neustále breptá, že fotky strašně zkreslují a že z nich nesmíme kreslit. X"D

No.. Docela se mi líbí. XD (Uhh, zním namyšleně? D:) Jen bych to příště udělala větší abych mohla dělat víc detailů. :I

Ah, aha. Originalitu ani schopnosti zatím nemám, snad to časem přijde. xD
Hmm.. Na komixu asi bude hodně fanoušků anime, co si tak myslím. xD
Huh. Tvůj styl je hezký. D: (Aspoň mně se tedy líbí.)

No, nemsuší to kreslit svým stylem.. nakresli to třeba kinixukiným stylem! :D
To by určitě zajímavé bylo.. 83

10 Yone Yone | 13. listopadu 2011 v 20:44 | Reagovat

[9]: Chtěla bych, ale sourozenci mi sedět nevydrží a rodiče nemají čas. Jedině že bych je kreslila když spí... ale to se mi je nechce rušit světlem. v____v

Já vím, ež se podle fotek kreslit nemá... v____v ale nemám po ruce tolik věcí a lidí co bych mohla kreslit. běžné předměty, co jsou kolem mě jsou tak strašně nezajímavé... (ale ve škole máme pár pěkných věcí... asi se zeptám učitelky prváků a druháků, jestli si od ní můžu něco půjčit na kreslení v mezičasech.)

OuO Je dobře, že se ti líbí. Protože.. je to důležité. kdyby se ti vlastní věci vůec nikdy ani trochu nelíbili, asi by to bylo dost demotivační. v____v

Pochybuju. (a možná je to dobře. D8 Nemám ráda votaku. D8 (né že bych ještě před pár lety nebyla) Práce studentů nevypadali na fanoušky mangy. Český komix má u nás taky nějakou kulturu. X"D

Můj styl je pěkně neoriginální. v____v

D8 To není dobrý nápad. Kinixuki kreslí moc hezky. Lépe než já, ale její styl je její. Bylo by špatné, kdybychom až spolu budem chodit do třídy kreslili moc podobně. >___<

11 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 15. listopadu 2011 v 20:12 | Reagovat

[10]: Škoda. Tak kresli Kyuu. :D

Vážně? U nás jsou docela zajímavé věci. (Máme tu hodně starých věcí.. Třeba věci staré asi 120 let. owo)

No, měn se většina vlastních věcí vůbec nelíbí. Ale tohle se mi svým divným způsobem docela i líbilo. :"D (A už to není hahaa.. Mám pitomou školu. Copak je nutné mi likvidovat polovinu skicáku?)

Nemáš? Já docela jo. (Nemyslím ty kýčovité "kawaii-čan" "naruto! bleach! vampire knight!")
Já vííím že má. Jsou tu i festivaly pro české komixy mám pocit..

Tsch. Nikdo nekreslí tak neodolatelná morčata jako ty! :D

Já myslela jen jeden obrázek.. Bylo by zajímavé zkusit styl toho druhého člověka. xD

12 Kasumi Kasumi | Web | 19. listopadu 2011 v 0:30 | Reagovat

Jsi skvělý případ dokonalého člověka :)

13 Yone Yone | 19. listopadu 2011 v 9:03 | Reagovat

[11]: Když jsem s Kyuu, tak taky děláme docela jiné věci. X"D

Jéééé... já chci taky. U nás by nikdy nic starého nepřežilo.

v____v To je smutné. Asi se líbilo i těm lidem, co to sebrali. Nechce se mi věřit, že by někdo byl tak bezcitný, vytrhal někomu skicák a vyhodil to.
Ale v obou případech je to strašně smutné.

Já ne, protože... většina z nich je takový a inteligentní příznivci mangy se k nim nehlásí. Já třeba mám taky mangu ráda, al rozhodně už nejsem votaku.
Určitě ano. :"D (vlastně nedávno vysela na nástěnce ve škole nějakoá soutěž, které jsme se já líná hloupá samozřejmně nestihla zúčastnit)

X"D Neviděla jsem moc lidí, co by kreslilo morčata.

I tak. X"D Vím, že jsi myslela jen jeden obrázek, ale i tak.

[12]: XD To bych netvrdila. Nejsem Michelangelo. (On byl.. velice arogantní a namyšlený člověk, ačkoli.. měl na co.)

14 Nechce se mi přihlašovat, Yu Nechce se mi přihlašovat, Yu | 19. listopadu 2011 v 16:36 | Reagovat

Tak už nevím. xD

No. Máma to chce vyhodit. D8 Zatím to už tři měsíce chráním vlastním tělem, ale už to dala před dveře, že to vyhodí. Nenechám jí. :< Některé z těch věcí jsou fakt dost 8D.

Hahaa.. To nevím. Já většinou neničím věci co se mi líbí. X"D
Je podezřelé že to vždycky odnese hlavně Nibreth.. I minule to tak bylo. xD Asi tyhle nešťastné věci jsou prostě jeho osud. :"D

Noo.. To je asi pravda. Ale otaku je kratší než říkat příznivce anime a mangy. xD
Já se k otaku taky nehlásím. Ale nevadí mi, když se se mnou chtějí bavit.
Škoda. :< Btw. S čím kinixuki vůbec vyhrála? (Chci říct, co kreslili?)

Vidíš. Tak jsi aspoň originální. :D

Náhodou je zábavné zkusit styl někoho jiného. (A pěkně těžké..)

15 Yone Yone | 20. listopadu 2011 v 9:26 | Reagovat

[14]: Budu chodit na přípravu na zkoušky a ještě k tomu na výtvarku, (pokud vyjdou správně termíny) takže snad budu moct takové věci kreslit tam. :"D

D8 D8 Jak může?

Třeba... třeba.. je nezničili. Ty víš jistě, že je zničili? T^T

To ano, ale... nikdy bych se tak nenazvala. Nikdy víííc.

Herní design... OuO Téma "Hra pro mne" nebo něco takového. Prostě hodně volné téma na návrh postav a prostředí.

V tomhle být nepotřebuji.

16 Nechce se mi přihlašovat, Yu Nechce se mi přihlašovat, Yu | 20. listopadu 2011 v 11:35 | Reagovat

[15]: To je pravda.. Snad se tam dostaneš. owo (Spíš určitě.)

Protože je zláá..

No, minulý skicák zničili tak, že jsem skenovala jen jednu věc, takže nevím. Ale je jedno, jestli to zničili nebo ne, prostě to nemám. T^T

"Otaku Yone" .. To zní divně. XD Vidíš, zní to divně, nejsi otaku. :"D

Ahaa.. Tak to je jasné že to vyhrála. XD
Je někde zveřejněné, co tam lidi měli?

Tobě taky pořád něco vadí. :D

17 Yone Yone | 20. listopadu 2011 v 19:24 | Reagovat

[16]: Tak kreslící kurzy budu mít pravděpodobně v úterý- pokud bude místo a výtvarka je v pátek... takže pravděpodobně budu moct chodit na obojí. :"D

___> To není hezké říkat, i v případě, že to třeba je pravda...

Tak... si skicák do školy neber. kresli na volné papíry. D8 Já ještě před rokem kreslila jenom na volné papíry...

Ono zní divně "otaku kdokoli" XD Otaku jsou divní...

Není.

ano.

18 Nechce se mi přihlašovat, Yu Nechce se mi přihlašovat, Yu | 21. listopadu 2011 v 18:49 | Reagovat

[17]: To je dobře.. Na obou se budeš učit hlavně realisticky, ne?

Já věděla, že na to tak zareaguješ. : D Asi to není pěkné říkat. Ale vezmi si, že jsem si už od šesti let zvykla jí říkat "matka" místo "mamka". Hodně lidí se mě ptá, jestli náhodou nechodí k psychiatrovi, nebo tak a myslí to vážně. XD Ona je někdy dost.. psycho.

No.. Volné papíry většinou dopadnou hůř, když si zapomenu skicák, takže prostě beru skicák a snažím se ho co nejvíc hlídat..
Jinak, dnes jsem tátu málem přesvědčila na stojan. Málem. Protože on chtěl terénní, do kterého se vešla jen A4.. To si mám tu A2 rozříznout snad? xD

Když ten člověk vydává "kawaiii" zvuky tak to u něj nezní divně. Zní to u něj docela přirozeně, a dá se to brát jako varování k útěku. XD

Škoda.

19 Lu Cie Lu Cie | Web | 1. března 2012 v 21:01 | Reagovat

Všechno se dá zvládnout, když to jde. Ano, ruka nám nakreslí něco sama, když nevíme, co nakreslit. Taky pořád kreslím, kreslím a maluji ráda, od malička. Chci se v tom zlepšit, i když nevím jak. Umím koně, neumím lidi, uměla jsem víly, uměla jsem jiná zvířata, a co teď? Teď? jenom koně a nic víc, minimálně delfíny, ale jinak nic.

20 Yone Yone | Web | 2. března 2012 v 12:10 | Reagovat

[19]: Já vím jak se zlepšit. Ale nevím, jak se zlepšit snadno a rychle. Tenhle článek už jsme překonala... kreslím vlastní věci, protože kreslit jen studie je na nic. Nerozvíjí to člověka tolik, jak vlastní tvorba, ale obejít se bez toho taky nedá.
A nejvíc se zlepšíš, když budeš kreslit právě věci, co ti nejdou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama