Červen 2011

Malování v plenéru

19. června 2011 v 15:17 | Yone Yeanling

Předevčírem jsem se vrátila z našeho školního malováku. Byli jsme s mými 9ti spolužáky v Českém Krumlově a nebyla to až zas taková kalba, jako jsem očekávala- nikdo se mě ani nepokusil opít. OuO Ale nedá se říct, že by si někteří jedinci svou volnost neužívali. Pilo se každý večer a spát se chodilo tak, že v jednu znamenalo hodně brzo. Teda... kromě mě, pro mě bylo pozdě už ve 12 a sama jsem chodila kolem jedenácté, kdy ještě všichni byli jakž takž v pohodě.

Co se týče kreslení, za sebe mám dojem, že jsem si tam jela spíš od kreslení odpočinout. Moje skóre je 8 školních obrázků+ 3 vlastní sketchce. Dost málo... D8< Teď budu muset teprv máknout.

Co bych vám k tomu řekla... huuu... nevím. X"D
Divím se, že si naše učitelka vzala na krk takovou bandu magorů. (mě nepočíteje, já jsem speciální případ) Ale říkala, že my jsme ještě v pohodě, že třeba s třeťáky by nikam nejela. Já bych nikdy nejela s nikým jako jediný učitel... A pořád mě nepřestává udivovat, jak se plenéry se základkou od tohoto lišili. Na základce když si někdo dovolil třeba jednou kouřit, hned se to strašně řešilo. Tady? Dostali jsme tři láhve vína koupené ze společných peněz. D8< A všichni plnoletí ani z daleka nebyli. Tam jsme měli "přísnou kázeň", chodili jsme společně kreslit a všichni měli ty samé pomůcky na stejná místa. Tady? Každý si mohl jít kam chtít, kreslit čím chce. Jediná podmínka byla 2 kresby za den, ale jak kvalitní? nikdo neřešil. Taky to podle toho vypadalo- práce mých spolužáku ze druhého ročníku byly v mnohapřípadech hluboko pod úrovní plenéru v osmé třídě.
↑ Vyhlídka... kreslila jsem rychle, protože mně boleli nohy od stání. Odhadovaný čas... tak 2 a půl hodiny, nanejvých 3 a půl. To zelené v zadu je fail maximální.

↑ Tohle je jeden z mých oblíbených obrázků... kreslený předposlední den. Omlouvám se za nekvalitu fotky... (vlastně všech fotek, když už jsme u toho.
↑ Když jsem kreslila tohle... byla jsem sama. Opustila jsem Martinu a Anežku a šla si najít vlastní místo, protože to kde kreslili oni se mi vůbec nelíbilo. >___< Našla jsem si lavičku u mostu, koupila CocaColu a Bílou rádoby čokoládu a kreslila... a kolem mě chodili lidé.
Tak se stalo, že šla kolem parta romských dětí (byli 3... to už je parta? XD) hrozně jsem se jich bála, když přišli ke mně se slovy něco jako: "Jéé.. vona kreslí!"
Naštěstí mi jen řekli, že to mám hezké... a další hezké věci.
---
Na další obrázky dám jenom odkazy, protože jsem líná dál psát.

Yone<3

Zastrčená králíkárna

9. června 2011 v 20:34 | Yone Yeanling
Pokud vás zajímá co, tak mě taky. Pokud vás zajímá proč název článku, neptejte se mě. Prostě mě to napadlo...
Koupila jsem si spoustu věcí. Tolik, co za celý školní rok ne. (a to neke) Koupila jsem si-
• skicák. Zjistila jsem, že má velice podobné strany jako kinixukin. Ale kupovala jsem ho hlavně kvůli plenéru, stejně jako celý tenhle seznam věcí.
• Dámské pero- rovnou dvě, protože to, co mi prodala ta paní ve výtvarných potřebách nebylo podle mých představ.
• Násadku na pero
• Žlutou papírovou lepící pásku
• Dvě obyčejné tužky (3B a 4B) (asi je nepoužiju. X"D Tak měkkými nekreslím, ale chtěla jsem je mít)
• Štětce. Je jich asi pět nebo šest. A jeden z nich je docela profesionální. :"D
• A4 desky
• řezák
• lahvičku tuše
• A krém na xicht. (a teď bych vám mohla dát češtinskou otázku: Která věc ze skupiny mezi ostatní nepatří? XDDD)


Mám velice zvláštní náladu. Dnes večer budu zase kreslit... nebo psát? Já píšu hrozně málo. A navíc... když něco napíšu, velice snadno to zase zruším. Asi opravdu nedokážu psát... To je... špatné. Miluju svůj příběh...
V úterý jsem si půjčila knihu o lidské anatomii. Dvě knihy. Ta kterou čtu teď je hrozně zajímavá. :"D Asi si některé strany okopíruji a pověsím na stěnu.

<= Kopírovací skicák přestává být kopírovacím skicákem...
Ne, dobře... tohle je jeden asi ze tří obrázků v něm, které nejsou kopie. Asi prostě mám nějakou potřebu zaplňovat prázná místa- ano, mám.. ale v mnoha případech to tak nevypadá.
Každopádně jsem se asi zamilovala. X"D Néé.. to je pitomost. Zamilovaná jsem byla už dřív. Jen se mi povedlo zase o něco lépe zachytit jeho podobu. Je to jen.. čmáranice kreslená v noci. Nesnažila jsem se o nic dechberoucího... Ale... mám tuhle čmáranici ráda.

Chtěla jsem se tady vypsat zesvých pocitů... ale jsou na to příliš smíšené. Nedokážu pojmenovat, jak se cítím a možná že to sama ani nevím. Ne, nestalo se nic zvláštního. Stejně bych se mohla cítit i jakýkoli jiný den- a vlastně se taky cítím docela často. Je to ten zvláštní pocit, který cítíte, když máte pocit, že všichni kolem vás se zlepšují, jen vy stojíte na místě- a možná se trochu posouváte. Ne, nemám pocit, že se nezlepšuji. Jen si myslím, že všichni se zlepšují rychleji. Nevím co dělám špatně... cítím se jak ryba, co plave pořád jenom dokola.

Příští středu budu mít narozeniny. Osmnáctky. Tou dobou budu se svými spolužáky v Českém Krumlově. Budeme malovat. Prožekla jsem se jim, že mám narozky patnáctého... to dopadne. Ale rozhodně se s nimi nehodlám ztřískat! D8
Osmnáct. Tak ošklivé číslo... a nemůžu s tím nic dělat. Otec se mě ptal, jestli už jsem si našla brigádu. Ne, nenašla.. já na žádnou nechci jít. U nás doma je práce dost. A já se těším na prázdniny hlavně kvůli studiu. Myslím, že letos mi to bez ní ještě projde... ale příští prázdniny?
Nechci být plnoletá. Budu moc stará na to, jak (ne)umím kreslit a psát. Ale neměla bych to psát do každého článku. DIvím se, že to někoho baví číst.

V sobotu půjdeme s Kyuu na muzejní noc. Už se těším... Pak u nás bude spát a prostě to bude paráda. Druhý den odjíždím malovat...

kašlu na tenhle článek. Mohl by pokračovat do nekonečna- stejně, jako jsou nekonečné moje myšlenkové pochydy, když jsem v tomto rozpoložení. Nakreslím alespoň ještě jeden z těch free sketchů a pak půjdu psát.

Yone

Dlouho nic... OuO

5. června 2011 v 18:56 | Yone Yeanling
Co bych vám tak řekla...
jakmile takhle dlouho nepíšu, věci, které bych mohla/chtěla říct se hromadí. X"D Ale jakmile nemám sketch, který bych mohla přidat (resp. nemám nic naskenováno... nakresleno pár věcí je) nechce se mi nic psát ani nic zveřejňovat.

Takže to vezmeme trochu v bodech:

• Založila jsem si twitter. Dobrá zpráva všem mým stalkerům v okolí. I pro lidi, kteří se chtějí smát mé angličtině- ale buďte schovívaví, nějak se to naučit musím.
• Dnes jsem splnila limit! >8D Jo! takže budu moct večer i psát a spát.
• Miluju Síslu. Sice ještě nevím, co se z něho vyvine, ale má epic jméno a vůbec je to machr. (Udělala jsem překlep na icq, když jsem chtěla napsat "nemám na to sílu" nebo něco v tom slovasmyslu)
<= • Ode dneška už nejsem žádný salát. >8D Asi si s tím udělám placku, nebo si to nechám natisknout na triko.
(do komentáře pro kinixuki jsem napsala: "doháje.. spíš bych se měla ptá jak já to dělám, že jsem takový salát" (mimo jiné) a ona mi v reakci na to poslala odkaz na tenhle obrázek.
už zase jsem se smála před počítačem.)
• Zapomněla jsem, co jsem vám chtěla říct dál...
• Nedávno jsem začala tohle meme. Ale fakt nevím, jestli to dokončím... možnáže bych mohla zase dneska nakreslit jedno okýnko...


Tohle je... Micka (v pravo) a ten týpek, co s ním běhá. (Haha.. nemá jméno. Že by on byl Sísla? Nee" já už s tím Síslou dám pokoj.) =>
Oba mají dost náhodné oblečení a bezejmenný týpek částečně náhodný vzhled, i když představa je celkem přesná.
Tenhle rychlý sketch (obojí tak za hodinu a půl) vznikl.. když jsem se snažila kreslit náhodné designy.
Huuu.. tak jo. Končím. Sice mě určitě napadne spousta dalších věcí, co napsat, ale vzdávám to. OuO
Jo!
• Miluju tohohle smajlíka. OuO Je to kamarád.
• Ještě bych mohla říct, že mi můj styl kreslení leze na nervy... hlavně obličeje a proporce postav, ale nejsem salát, takže jsem to jakože neřekla.
Yone Sísla Yeanling
(PS: Moje ségra má postavu, co se jmenuje Stefín.)