Mám hlavu plnou nápadů...

8. září 2010 v 19:23 | Yone Yeanling |  Sním
drak
...no ne, vážně?
Hromada lidí říká, že má plnou hlavu nápadů, nebo že mají nějaký nápad. Ale co je to ten nápad? Mám nápad na obrázek… mám nápad na povídku…
Ale jsou ty nápady originální? Když kreslím obrázek, chci, aby to bylo něco, co ještě nikdy nikdo nenakreslil. Opravdu si to přeji. Ale zatím nemám pocit, že by se mi to někdy podařilo. Chci, aby moje obrázky měli duši. Aby zasáhli- aby měli atmosféru, aby nutili člověka se zamyslet.
I jenom vymyšlení takového obrázku je těžké. Sehnat nápad, vytvořit představu... Momentálně mám v hlavě semínko (jak říká s oblibou kinixuki). Mám něco malého, z čeho chci aby byl potom obrázek. Vždycky to tak je. Vždycky mám nějakou představu, ale když začnu kreslit, nejsem schopná ji chytit- jakoby přede mnou ucukávala. Nemám v ruce kreslení natolik, abych dokázala zachytit výjev ze svojí hlavy. To je můj problém.
Ale co je nápad podle ostatních? Já nevím… když někdo napíše "má to nápad" k obrázku, na kterém je dejme tomu nějaký úplně obyčejný kůň, přijde mi, že je něco špatně. (ano, vybrala jsem nejobyčejnější příklad, co mě napadl) Přijde mi divné to napsat i k obrázku, na kterém je třeba osoba sedící v rohu se skloněnou hlavou- to klidně nějakou myšlenku mít může, ale takových obrázků jsou stovky. Je těžké do něho dostat duši autora. (teď to určitě nikdo nechápe).
Přijde mi vtipné, když si stěžuji, že mě nic nenapadá a přijde ke mně někdo a snaží se mi poradit- tím, že mi navrhuje úplně obyčejné a neoriginální věci, které mě třeba i napadli, ale nepřišly mi dostatečně dobré k tomu, nazývat je nápadem. (to se mi stává zejména ve škole. Vždycky se totiž snažím být nejlepší. Neříkám, že se mi to daří, ale proč se o to nesnažit, že? Ostatně, pokud nebudu nejlepší ani ze třídy, tak jak bych mohla být jedna z nejlepších na světě? (oj, jsem tak ambiciózní, neberte to vážně)

Stejné je to i u příběhů. Ve světě blogu jsou sovky blogerů, kteří píšou povídky… ale kolik z nich je skutečně originálních? Kolik z nich za něco stojí? Tohle já nejsem schopna posoudit. Čtu velmi málo internetových povídek, protože na to nemám čas. Kolik z nich berou svojí povídku vážně? Kolik z nich ji skutečně žije, né že to jen říká?
To je strašně relativní! Hromada lidí to může říct, může to i sem napsat- dokonce si to může i myslet bez toho aby to bylo skutečně to, co nazývám já skutečným žitím příběhu. To proto, že je to tak relativní. Všecko je relativní!
Miluju svojí povídku. Miluju ten nápad, pokud tam nějaký je- vlastně spíš tu spoustu malých nápadů co tam jsou a splétají se v jeden celek. Miluju svoje postavy.

---
Hmm… mohla bych vám třeba něco naskenovat… XD Ale nejsem si jistá, jestli na to nejsem líná. Ále jo. Naskenuju…
Tyhle obrázky třeba žádný nápad nemají. Jsou to školní skici, všecko kromě rádoby dostavníku jsem kreslila v pondělí ve škole. (obrázek Tady)

(PS: ta skica Ikse je fail. Já vím že takhle nevypadá... ale ve škole jsems i to nemohla zjistit. XD)

Y O N E
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 8. září 2010 v 19:56 | Reagovat

Přesně, taky bych nehraději psala celé hodiny, ale většinou to celé smažu s tím, že mi tp řijde neoriginální. Když už ale něco napíšu, začnu se v tom šíleně vrtat, takže mi pak trvá dlouho napsat nějaké pokračování... Ale mám z toho pak lepší pocit :D Svoje postavy taky miluju.

2 Romin Romin | Web | 8. září 2010 v 20:04 | Reagovat

Stou originalitou a neoriginalitou jsme na tom stejně.Já sice kreslím většinou abstraktně ale stejně v těch mých obrázcích vidím něco neoriginálního skoro až zkopirovaného.V dnešní době je težké byt storpocentně originální...protože nevím kdo to už předemnou vymyslel.

3 Sikar Sikar | Web | 8. září 2010 v 20:05 | Reagovat

Obrázek koně má myšlenku. Jednu.
Chce žrát lidi.

4 Acris Acris | Web | 8. září 2010 v 20:15 | Reagovat

Náhodou, tenhle článek nápad má.. Nebo alespoň mě nutí přemýšlet.. Od té doby, co tě znám (nerada používám tohle nepřesné slovo), toužím po svém o-r-i-g-i-n-á-l-n-í-m příběhu víc a víc.. Zrovna dnes v noci jsem přemýšlela o světě.. Jakémsi světe, který neexistuje, který ještě nikdo nestvořil.. Ale onen nápad nikde. Na mysl mi chodily samé na první pohled geniální myšlenky, ale stačila vteřina a já si uvědomila, kde jsem "to" vlastně okoukala.. Je to bída. Ne, je to těžké, opravdu těžké vytvořit něco kompletně originálního, třeba jen tričko pro svou "originální" postavu.. A jde to vůbec? Mělo by, že ano? Ovšem začínám pochybovat, že jsem toho schopná..
Co se týče tvých děl, přesněji obrázků (příběhy soudit nemohu), většina z nich se mi originální zdá.. A s myšlenkou taktéž. Ovšem jaké titěrné procento jsem ze všech obrázků na světe viděla? Jak mohu vědět, jestli někde neexistuje jeho skoro-kopie?.. Nevím, nevím..
Avšak domnívám se, že růžové okřídlené morčátko letící k jakémusi rudovlasému oslo-človíčkovi ještě nikdo nenakreslil ^^

5 kinixuki kinixuki | 8. září 2010 v 20:33 | Reagovat

Ten strom je tak ojujujuj...chci ho domů. Pošli mi ho s tou ovečkou! 8D
Když se semínko dostatečně zalévá tak vyroste a začne se větvit, moc moc větvit. Jenom doufej že ho nezasáhne blesk =D (proč mám pocit že přesně tohle se mi stalo...)
I když udělat z obrázku strom...jak já vlastně vidím obrázky? Věc na zamyšlení! 8D
To mi připomíná že můj školní skicáček je poněkud prázdný...on by nebyl kdyby jsem nečetla tu dětskou knížku o netopýrovi xD

6 Blackness Blackness | Web | 8. září 2010 v 20:39 | Reagovat

Psala bych celé hodiny.. kreslila bych celé hodiny... fotila bych celé hodiny, ale kde pořád brát nápady? Moje kreslení nestojí ani za pokývnutí hlavy. Fotky možná už ano... a povídky.. silně pochybuju - že to někdo čte. Skic se mi líbí. A máš pravdu... každý obrázek už někdo nakreslil.. ale jak přijít na něco co ještě nikdo nenakreslil,nenapsal nebo nevyfotil?! ..

7 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 8. září 2010 v 22:04 | Reagovat

jé!všechno je uplně naprosto boží<3umět tak kreslit!
a to vedle stromu pod medvědem a mám ponetí že vedle tebe je děsně sexyxDD
"jakoby přede mnou ucukávala. Nemám v ruce kreslení natolik, abych dokázala zachytit výjev ze svojí hlavy. "yop, moje nápady se mi(až na "pár":D výjimek)líbí.Ale já si něco vymyslim. Např tu holku co sedí na kameni u uplňku a zpívá, u nádhernýho jezera a v hlavě mám tak dokonalej obraz..ale teď..si sednu k papíru:Da skončila jsem:D
jsem se pokusila a dopadlo to asi takhle*zmuchlala a hodila do koše*..buhé:D..ale to je jen příklad..mě se vlastně nikdy v životě nepovedlo něco       úplně přesně.Vlastně..ani přibližněxDJá jsem prostě hříčka přírody:D
Originalita..mno, dobře. Snažila bych se být originální..ale už v té chvíli co něco dokážu..momentálně to ani nestojí za tu námahu přemýšlet:DDAle já nevím, připadá mi že některé z mých nápadů(samozřejmě ještě v hlavěxD)jsou celkem originální:DA s nima pudu do hrobu..:D
K povídkám..u cullenů nemám co prožívat, maximálně vymýšlet vtipy, naschvály ap.
Jinak Naomi&Victoria..-tou povídkou téměř žiju..téměř každý den o ní přemýšlím:DAle tak se mi zdá že vzhledem k tomu že to nikdo nečte..pokračování napíšu až budu mít chuť(respekt.až bude pršet..nejlépe bouřka, bude podzim, já sama v domě a budu se bát..jo, a teď mi řekni že nejsem divná:D)
Jinak vždycky vymyslim něco nového ale usoudim že by to nikdo nečetlxD
Poslední nápad je momentálně Mellissa(vzhledem k tomu že jem!neúmyslně!nakreslila tři její obrázky:Da přijde mi to jako velmi zajmavý příběhkterá má ještě ale jen kostru a chybí mu dosti kostí, a hmm..chrupavek a kloubů?:D:DD..)fotit se snažím^^teda až tenhle rok s tim začínám..a modlím se ať mi matka zas nevezme foťák-.-(ona mi ho pořád bere..jako ne zabavuje jako"půjčuje"..ale naprosto bez optání-.-..řeknu"potřebuju foťák na oslavu"ona jojo a odveze mi ho aby vyfotila rybník kterjch tu mám habaděj*bydlí naproti třem rybníkům*)nesnášim jí!:D..ale fakt..:D..proč se tomu furt tlemim?!:Dno vidiš..už zas:D..kurvá:DDDdobře nechám toho, já se nedokážu netlemit:D..
Hm, tak máš zase nějakej delší komentář..že?:D(dočetla jsi to sem?xD)

8 Cyan Cyan | Web | 9. září 2010 v 18:20 | Reagovat

Pěkný skicy. A ten článek je vážně dobrej.

9 Yone Yone | Web | 9. září 2010 v 19:28 | Reagovat

[1]: Hmmm... tak to já ne. Co se týče povídek, tak je spíš zahodím kvůli mizernému psaní nebo nepromyšlenosti. Moje nápady na povídky mám ráda nehledě na originalitu. (svým způsobem originální jsou)
[2]: Hmmm.. v abstraktním umění se neurientuji, takže u něho originalitu nerozpoznám.
[3]: Taky pravda.
[4]: Ono totiž nic čistokrevně originálního vymslet nelze. Svět, ve kterém se odehrává můj příběh je taky jen směsicí již vymyšlených věcí a příběh samotný je docela zařaditelný- má všecky charakteristické rysy klasické shounen mangy. XD

Myslím, že žádné skoro-kopie mých obrázků neexistují... ale určitě jsou obrázky se stejným námětem a jsou jich spousty. Není v nch nic MOC originálního.
[5]: Tak může být obrázek třeba jen nějaká květina, když příběh je strom. Nebo taky květ stromu. :D

Já školní skicák nemám. Kreslím na papíry které nosím se svojí krásnou kreslící deskou polepenou obrázky Krále Šamanů. (je to taková ta deska se sponou. Podle mě moc prakická věc. :D)

[6]: To je nemožné. Všecko už tu bylo- ale důleežité je taky to, jak to člověk provede. Provedení je nejdůležitější věc. K povídce jsou potřeba dvě věci- nápad a schopnosti. Prostě člověk musí umět psát.
[7]: Haha... to říkáš nějak často: "takhle umět kreslit". Ale není to tak snadné. Bylo by nefér, kdybys to teď uměla, když je ti 11. To bys potom asi byla nejlepší umělkyně na světě. XD (ani lidé jako Yuumei takto v jedenácti nekreslili). Ale to je detaiil. Snaž se a za pár let to dokážeš. :D (ale já moc dobrá nejsem. Fakt ne!)

Proč bych měla říkat, že jsi divná? Ve tmě a za bouřky se píše i kreslí nejlíp! Je to nejkrásnější a nejideálnější počasí- a nejen podle mě, většina umělců si to myslí. XDD

Fotografování je neberu moc vážně. Já nefotím... kreslení je lepší! :D

[8]: Děkuju. :D

10 Acris Acris | Web | 9. září 2010 v 19:40 | Reagovat

[9]: Tak jasné.. Do úplných detailů se to rozebírat nedá.. Přece nenecháš svou postavu bez spodního prádla jen proto, že už ho namaloval někdo jiný té své :D
Stejně je pojem originální hrozně nešikovný, každý si pod ním představí něco jiného.. A jak už jsem řekla, většina tvých obrázků mně připadá dostatečně originální na to, abys na ně mohla být hrdá a já ti je mohla závidět :D

11 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 9. září 2010 v 19:47 | Reagovat

Já mám problém s tím, že si něco naprosto živě představím v hlavě .. ale pak nějak to nedokážu vyjádřit na papír, ať jde o cokoliv .. ani popsat slovně někomu to nedokážu ... v hlavě to vidím, ale vyjádřit to .. těžké ...
Jinak, strašně se mi líbí ten tvůj strom !! Mít tak takový na zahradě.. je úžasný :)

12 KaThea KaThea | Web | 10. září 2010 v 15:10 | Reagovat

S přesdtavami je problém. Můj broblém je, že si nic nedokážu dost přesně představit na to, abych to mohla nakreslit. Třeba mám pocit, že si tvář své postavy dokážu představit, ale když ji mám nakreslit, ztrácí se mi v mlze. Musím hádat a snažit se přijít na to, co je špatně a jak to má vypadat. Nevím, jak má ta tvář vypadat správně, ale když se mi ji podaří nakreslit, poznám to.
A problém s nápady - ne, to se mi už nechce vypisovat. XD Ale samotný nápad na povídku je nic, bohužel je to většinou to jediné, co mám (plus postavy). :(
A ten Iks... no, TAK moc upraveně zas nevypadá. XD Je upravenější, než jak bys od člověka jeho typu čekala, ale ne takhle. :D Ale ten obličej se mu i docela podobá (pamatuješ, co jsem psala víše o tvářích postav? Ani já ho nedokážu nakreslit.). Ha! Ale chybí mu vepředu ty dva pramínky vlasů. To není až tak velké chyba, protože jsem si to nejdřív vůůůbec neuvědomila. :D Ale možná je to jeden z důvodů, proč nevypadá moc jako Iks. Na Iksovi (tedy spíš pro Ikse xD) jsou vlasy důležité. :D
Ale ten dostavník je super. :D Já bych nedokázala nakreslit dostavník.

13 Yone Yone | Web | 10. září 2010 v 15:38 | Reagovat

[10]: Hehe... XDDD
Děkuju. Hrdá budu možná za pár let na to, jak se za ten čas zlepším. (já si totiž hrozně fandím a letost se chci za rok zlepšit k nepoznání! :DDDD)
[11]: Já mám problém, že si něco živě představím, ale pak to za pár okamžiků zapomenu. XD škoda, že se myšlenková představa nedá vyfotit a uložit do hlavy jako do počítač. (*představuje si sebe s usb konektorem zabodnutým jedním koncem v uchu, druhým v počítači*)
[12]: No... já mám naštěstí představy docela živé. Vím přesně jak by moje postavy měli vypadat. Problém je v tom, že vy už to nevíte, protože tak jak je kreslím někteří vůbec nevypadají. (nejvíc jsem ztroskotala u Mattyho. XD) Počítám z tím, že než začnu tak určitě projdou částečnou vzhledovou evolucí. XDDD

No jasně! ty dva pramínky! Já věděla že jsem zapomněla něco podstatného! :D (ale ty dva další co jsem kreslila včera a předevčírem je taky nemají, i když jinak myslím vypadají o něco lépe.)

Hmmm.. však já na to přijdu, jak se kreslí! :D

Na dostavník jsem si vzala předlohu, ale není podle ní dělaný přesně- ve výsledku vypadá úplně jinak, jenom jsem podle toho zjišťovala jaké má dostavník "části".

14 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 10. září 2010 v 15:56 | Reagovat

[9]: Jo, říkám to často, jelikož vám závidim!xD
Bez pochyby..kreslení je lepší,no.:DAle přece jenom ráda ladím věci a tak..tak si ráda něco vyfotímxD
Ale zas tak na sebe zasedlá nejsem, možná se za pár let zlepším!xDDNe, jako určitě se nějak zlepším pokud budu malovat tolik jako doteď*učitelky si stěžují že si maluje při hodině a pak to odmítá vyhodit*tátovi kvůli tomu zavolala a já měla průser--":D
Ale ještě mě zajímá jak zareaguje učitelka na vvxDjsme jí měli něco nakreslit aby viděla cu umíme a já jí to nakreslila i popsala svýma poznámkama:D
CO jinho bych kreslila než-ANIME:DD
Tak jako..se jí docela bojímxD
S tou bouřkou..bouřka je moje nejoblíbenější počasíxDA je nááááááádherné při ní dělat cokoliv uměleckého:DTeda jestli to u sebe nazvu umělectvímxDUmělectí?Hádám že tak se to nepíše:DD
Jinak..mě se ale zdá že nejsi dobrá..jsi výtečná!:D

15 Acris Acris | Web | 10. září 2010 v 16:22 | Reagovat

[13]: Nemáš zač :D .. Tak to jsem zvědavá jestli to tvé zlepšení přežiji ve zdraví.. Ale abys věděla, já se taky zlepším a vymyslím si nějakou geniální originální postavu a příběh :DDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama