Růst příběhu

3. srpna 2010 v 15:46 | Yone Yeanling |  Sním
(Zjistila jsem, že kreslit takovéhle Chibi-zrůdy mě baví. ^_^ Asi takhle nakreslím všecky svoje OC. A On ještě stále nemá jméno. Uvažuju, že mu dám nějaké finské- protože je to seveřan (a Finové mají rozkošná jména. ^_^) To je ale od tématu (jen se mi nechtěli přidávat dva články za den a chci mítk ke každému ilustraci)
Vrahoun!


Už dlouho mi něco vrtá hlavou... bylo to ještě dávněji, než co jsem četla ten článek u Kinixuki, ale to, co napsala v úvodu moje myšlenky dokonale vystihuje.

Jde o to, co kdesi napsala Shirotsuki. (já nemám každé její slovo přečtené tak dokonale jako Kinixuki, která zná každé slovo co Shiro někdy někde napsala). Shirotsuki přirovnává příběhy ke stromům.
Stromy se musejí zalévat, aby neuvadly a to hlavně napočátku jejich růstu.

Lidi co píšete povídky, jakým způsobem píšete? Napíšete první co zaútočí na váš mozek, nebo si dění své povídky dokonale rozmýlíte?
Já jsem ten druhý případ. Už jsem se spoustukrát ujistila, že začít psát jakmile dostanu nápad na povídku není úplně dobře. Všecko, co jsem začala takhle nadšeně a rychle skončilo velmi brzy. Počase se našli nesrovnalosti a mezery, příběh se mi znechutil...
Já nejsem příliš dobrá pisatelka. Napsat kapitolu mě stálo velké úsilí, trpělivost a čas.
Když jsem před čtvrt rokem začla psát Děti Času šlo to pomalu- a to i přezo, že jsem měla alespoň prvních šest kapitol (opravdových, dlouhých kapitole. Né takových jako jsou běžné na blogách). Napsala jsem dvě a půl. Byla jsem zničená z toho, že to jde tak pomalu. A sama sebe jsem se ptala, proč to tak je?
Omlouvala jsem to tím, že jsem komixový typ, že dlouhé psaní mi prostě nejde. (ačkoli ve škole jsem měla vždycky slohovky dobré a to i když nás hodnotili jako kdyby to byla maturitní práce). Ano, nejsem nijak vyjímečná pisatelka, přezto, že první povídku jsem začala psát ve druhé třídě, přezto, že si už asi osm let přeji být spisovatelkou nebo komixovou umělkyní.

Hlavní chyba ale byla někde jinde: Můj příběh, dlouhý tak, že by to byla celá saga, měl příšerné mezery. Hlavní zápletku jsem měla vymyšlenou matně a o konci jsem měla jen neurčitou představu. Jakoby se se můj příběh tak trochu ztrácel v mlze- začátek byl ostrý, ale pozdější události byli v nedohlednu.
Zato jsem měla promyšlené charaktery,osudy a minulosti některých postav nezávisle na sobě. To budovalo můj vztah k těmto postavám. Měla jsem je ráda a nemohla jsem se dočkat psaní. říkala jsem si, že o nic nejde, že je to jen tréningová povídka. Špatný přístup...
[části soundtracku k jednomu anime, co pro mě má velký význam. Když jsem je dneska poslouchala, byl to takový... zvláštně nostalgický pocit. Kdo uhodne o jaké anime jde? :3]
Teď je to jinak.
Děti času jsem odložila. Tedy- tím stylem že píšu kostru. Nebudou žádné kapitoly, dokud nebudu vědět o co jde. K tomuto rozhodnutí mě přivedla opět Kinixuki. (tenhle článek)

Momentálně se ale víc věnuji kostře pro druhou povídku. Z jednoho důvodu: Je o hodně hodně hodně kratší. Myslím, že by se celý dal vejít do jedné knihy, i když asi docela tlusté.
Už toho mám docela dost. Dala jsem si ultimátum- strana zápisků za den. Pokud to někdy nesplním, udělám druhý den dvojnásob- alespoň do té doby, dokud zapisuji věci, jimiž jsem si jistá.
Napíšu to chronologicky za sebou. Dělám různé zápisky ohledně světa, charakterů jednotlivých postav. Už mám základ. Začátek, konec... hodně toho mezi tím chybí, ale každá postava má svou klíčovou roli.
Nevěřím na náhody a proto chci, aby každá událost v povídce měla nějaký důvod a význam. Potřebuju ČAS. A proto ode mě nic nijak brzo nečekejte.
Můj příběh má pro mě velký význam. Mám ho ráda a nechci ho zprznit.
Možná vám to připadá trochu uhozené...

No nic, dne už jsem kreslila. Teď půjdu asi psát nebo dělat náčrty "zvířat" (nechce spoilerovat) do příběhu. Ještě hodně postav mi chybí. A zvířata jsem nenakreslila ještě žádná.


Y O N E
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 3. srpna 2010 v 15:56 | Reagovat

Asi tvořím nějakou ještě jinou skupinu pisatelů. Já prostě sednu ke klávesnici naprosto bez jakéhokoliv nápadu a najednou zjišťuji, že jsem nasekal deset stránek hutného textu.

2 Yone Yone | Web | 3. srpna 2010 v 16:02 | Reagovat

[1]: Tak jsem todělala když jsem byla docela malá. XD Ale v mém případě to nestálo za nic. V tom tvém věřím, že to je něco duchaplného. Ale pokud jde o desetistranovou jednorázovku, je to pochopitelné. Moje příběhy jsou vždy běh na dlouhou trať.

3 Sikar Sikar | Web | 3. srpna 2010 v 16:04 | Reagovat

[2]: Mno, však právě jdu ale bez nápadu sednout ke klávesnici a začít šestou kapitolu veledíla (1 kapitola = kolem devíti stránek v základním nastavení ve wordu). Nápad jsem měl na půl stránky, pak mi to jaksi přerostlo přes hlavu a tvoří se to samo.

4 Yone Yone | Web | 3. srpna 2010 v 16:06 | Reagovat

[3]: To se mi taky stávalo... když jsem kreslila předminulý komix. Ale pak mi tam přestaly dávat smysl některé věci, protože to celé mělo mít větší výnam. Já potřebuju hromadu podkladů, jako je historie světa ve kterém se to odehrává, životní příběhy všech postav a všecky klíčové věci vymyšlené předem.

5 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 3. srpna 2010 v 16:25 | Reagovat

Hmmm... Finské jméno :) Jsem blázen do Finska :)
Asi před rokem jsem měla perfektne vymyšlený příběh a pár dní potom "co mě napadl" jsem ho začala psát... dneska už si z něj nepamatuju vůbec nic, takže asi tak "vynikající a úžasný" nebyl, myslím si, že každý příběh chce svůj čas... :)

6 Acris Acris | Web | 3. srpna 2010 v 16:38 | Reagovat

Hmm, asi bych se mohla zařadit mezi lidi, co píší povídky, i když jsem jich napsala jen pár.. A když nebudu počítat ty školní zbude mi jen malá kupička FF na Naruta.. Co se týče stylu psaní, jako první mě většinou napadla nějaká bezvýznamná scénka, později pár vět jakýchsi rozhovorů, potom konec a až pak jsem vymyslela pořádnou kostru příběhu :D. Vzhledem k tomu, že mě to napadlo vždycky v noci před spaním nebo při hodině ve škole, každý ten kousíček byl napsaný na samostatném malém papírku/sešitu. Až když jsem měla dojem, že to mám jakž takž promyšlené, sedla jsem k počítači a snažila se to dát do kupy.. Jinak ten obrázek je (jako vždy) skvělý, hlavně se mi líbí stínování oblečení. Měla bych začít pořádně trénovat :D.

7 KaThea KaThea | Web | 3. srpna 2010 v 17:05 | Reagovat

Já to dělám špatně. Vím, že to dělám špatně, ale obávám se, že to nedokážu jinak, protože kdybych nezačala brzo psát, u samotného vymýšlení a kreslení postav bych nevydržela. Já mám problémy u něčeho dlouho vydržet a kdybych nezačala psát brzy, přestalo by mně to bavit. Vždycky mě první napadne začátek. Třeba ani žádná zápletka, jen začátek, prostě jeden nápad, od kterého se to pak bude celé odvíjet. Jakmile mám promyšlené, jak ten začátek napsat, napíšu to. Pak přijde ta kritická část. Když mě napadá, co by se mohlo dít dál, píšu dál a přitom přemýšlím, o čem by ten příběh vlastně mohl být. Když mi dojdou nápady, příběh ztroskotá. Pak dostanu další bezvýznamný nápad a jede se od znova... Občas se stane, že mi ten příběh z nějakého důvodu, který mi není vždy jasný, vydrží. Podaří se mi toho vymyslet dost, abych vždy věděla, co se bude v nejbližší době dít. A přitom přemýšlím, co se bude dít později. Přemýšlím za pochodu. Celou dobu. Nejvíc rozmýšlím scény, které mají v nejbližší době přijít. Pozdější události mohou počkat - než se k nim dostanu, určitě je ještě stihnu promyslet.
V důsledku toho je Kopie rozdělitelná na tři části. To podle toho, jak jsem postupně vymýšlela zápletky. XD (Já jsem hrozná... Ten příběh vymýšlím úplně špatně.) Ta třetí část je stejně nejlepší... Ale když se na to tak dívám, ta první část taky není až tak hrozná. Jediné doopravdy nudné a přebytečné kapitoly jsou čtvrtá, sedmá, osmá a devátá... (Hej, to není tak málo! xD) Kdybych někdy Kopii přepisovala jako ZM, s těmito čtyřmi kapitolami něco udělám. Každopádně bych se je pokusila nějak zkrátit a tu čtvrtou bych možná přeskočila úplně.
Asi si udělám ke Kopii taky nějakou kostru. (Zkoušela jsem to už u ZM, ale nešlo mi to. xD) Vlastně jsem se o to už docela dávno pokoušela, ale žádný pořádný příběh z toho stejně nevznikl, jen mi to pomohlo vymyslet jeden konec. Etoo... Víš, jak je to s těmi mými konci, ne? :D Je jich několik, protože končí víc věcí nezávisle na sobě (no trochu to závisí, samozřejmě, ale ne moc). Stejně se ty konce pořád mění a ještě přibývají nové... Nechci už teď stanovit nějaký pevný konec, když ještě neznám podrobnosti, a pak se snažit, aby se tak opravdu stalo, i když tomu okolnosti nenasvědčují... Chci, aby ten konec působil přirozeně. A aby se nejlépe sám od sebe objevil. xD Ne, to ne... Až k tomu konci dojdu, teprve budu vědět, který konec se hodí nejvíc... Mám několik verzí několika konců a až se k nim dostanu, vyberu ten nejvhodnější... Je vždycky nějaký konec, který je mi nejsympatičtější, ale třeba pro něj pak nebudou vhodně podmínky, tak ho tam nebudu cpát... Ale tu osnovu si stejně zkusím napsat. (Ale až později. Teď mám moc práce. Ani nevím, jestli ty obrázky ještě dneska stihnu...)

Mimochodem, ten obrázek je moc hezký. :D

(Tento komentář už píšu s přestávkami hodinu. xD Ouou... to jsem tu už tak dlouho? S takovou ten obrázek nestihnu...)

8 KaThea KaThea | Web | 3. srpna 2010 v 17:14 | Reagovat

[7]: Ou! O_O Tak to je určitě rekord! XD Ale to není dobře, že je rekordní zrovna komentář plný zbytečných keců, které nikoho nezajímají (kromě toho, kdo je psal)... (Proč sama sebe musím vždycky takhle shodit? Dej mi facku. XDD Ne, udělám to sama. XDDD)

9 Cyan Cyan | Web | 3. srpna 2010 v 17:29 | Reagovat

Já rozhodně nevím, jak můj příběh bude pokračovat. Jak taky? Vždyť jsem jenom autor. Pro mě navíc nemá smysl dělat kostru. Já se jí totiž nikdy nedokážu držet. Mám jí, jedu podle ní a najednou se objeví nový, úžasný nápad, jak to zlepšit, a už jsem úplně někde jinde, než jsem měla být.

10 Já | Web | 3. srpna 2010 v 17:39 | Reagovat

Já mám na povídku speciální deník, kam si zapisuju "kostru příběhu", ke které si pak na celé odpoledne sednu a "obalím ji masem" :D *fackuje se za ta stupidní přirovnání*
btw: Znáš Zámek v oblacích (Howl's moving Castle) ??? A kreslíš na přání ???

11 Yone Yone | Web | 3. srpna 2010 v 17:48 | Reagovat

[5]: Jsem taky blázen Finska. ^_^ Tedy, dřív jsem byla i větší blázen než jsem teď, člověk nemůže být dost velký blázen do všeho, ale miluju Finskou hudbu a finsko celkově- z těch věcí co o něm vím...
[6]: Já obvykle taky začínala od bezvýznamných scén a rozhovorů. Tenhle příběh třeba vznikl... z hry. Celé je to vlastně povídková verze příběhu, trochu upravený… ^_^
[7]: Já bych s tím taky měla problém… vymýšlet příběh a jen u toho kreslit postavy. U toho mě drží jen ti lidé, co o to projevují zájem bez možnosti si to přečíst. To je mou hnací silou. No, na Kopii to není znát. (to ostatně dokáže poznat jen autor), ale pokud s tím nemáš problém, asi to tak zlé není. Kařdopádně doporučuju udělat kostru. Mě se Kopie líbí. Jestli s ní sekneš jako s ostatními věcmi, tak si tě najdu a donutím tě začít od znova. Whahahahahhahahahhahahhaha! XDD
No.. konec se dá vždycky změnit. Na konci totiž nezávisí nic, co by mělo následovat, protože pak už nic nenásleduje. Nejdůležitější je správně začít- tak, abys zaujal čtenáře, tak, abys nezklamal sám sebe. Věřím, že pro Kopii vymyslíš ten nejlepší konec. ^_^
Tenhle komentář je fakt record! XDD
[8]: Ale já tvoje komentáře čtu ráda! I kdyby byli komletně o tobě. Už jsem to psala. :D A čím delší, tím lepší. Prosím, nefackuj se! :D
[9]:  To jsem si taky říkala. Ale ty nejlepší povídky vznikají s kostrou. Věř tomu. A já chci psát co nejlepší povídky… Když vymyslíš něco nového, buď to začleň do osnovy, pokud se to dá, nebo použij v jiné povídce. Nebo si to prostě jen někam zapiš… řídit se osnovou se dá naučit. Čím je podrobnější  a promyšlenější (nemyslím jen tak nějakou bodovou osnovu) tím je to lepší. Jestli nový nápad povídku pošle úplně jinam, není lepší si ho schovat pro něco jiného?
[10]:  To bude asi nějaká kratší povídka, když se dá stihnout za odpoledně že? Každopádně dobrý přístup. ^_^ Mě se to přirovnání nezdá debilní….
Howl’s Moving Castle znám. Viděla jsem to už hrozně dááávno. No, obrázky na přání kreslím… ale jen vyjímečně. Pssst! (*klidně ti něco nakreslím. Ale obávám se, že kdybych měla kreslit pro každého kdo by měl zájem, nemohla bych kreslit skoro nic jiného. XDD*)

12 KaThea KaThea | Web | 3. srpna 2010 v 18:25 | Reagovat

[11]: Neboj, s Kopií neseknu. Jak bych to mohla udělat?! To je děsivá představa! Jak bych to Kalovi mohla udělat?! A Iksovi... a Timovi... a Woem... a Maisovi a Onovi... aaa... No, k ostatním už nemám takový vztah. :D Jestli s Kopií seknu, tak si se najdu sama a donutím se pokračovat. XDDD

(Pozdě, už se stalo. XDDD) Ok, už si pořád nebudu stěžovat, že píšu o sobě. :D

13 Yone Yeanling Yone Yeanling | Web | 3. srpna 2010 v 18:27 | Reagovat

[12]: To je dobře. :D :D :D (Ha... Maiso (pokud se to tak skloňuje) nebo Ono jsou ten z toho snu, že jo?!

14 KaThea KaThea | Web | 3. srpna 2010 v 18:40 | Reagovat

[13]: Maiso zní dobře, že bych ho přejmenovala? xD Správně jeho jméno zní Mais a Ono je ten inspirovaný snem. (On není "ze snu"... Mně se nezdálo přímo o něm, jeho vzhled a charakter jsem kompletně vymyslela. Ze snu je jen jeho...  schopnost...)

15 Kay Kay | Web | 4. srpna 2010 v 12:32 | Reagovat

Já taky píšu příběhy že si to první promyslím a pak píšu. Vždycky si vymyslím postavu, prostředí, zápletku a konec. Zbytek domýšlím při psaní a kolikrát i svůj vymyšlený příběh změním protože mě napadne něco jinčího (podle mě lepšího xD) Ale stejně s tím už končím...žádný můj příběh se mi nelíbí, už ani moje básničky se mi nelíbí...a pro jistotu jsem ani nic dlouho nenakreslila :( No, chtěla jsem ti oznámit, že dnes večer svůj blog smažu. Nemám ho ráda a žádný jiný už nebude, tak abys věděla :D Už mě nic neinspiruje, spíš naopak - odrazuje. No, nebudu ti tady spamovat, když je to od tématu k článku :D

Mimochodem Ten obrázek opět obdivuju! :D To teďka všechny tyhle kreslíš tabletem? A v jakém programu? :D Já mám tři..respektive dva...ale v žádném mi to moc nejde =/ (možná to bude tím, že nemám ani tablet xD) ale to nevadí :D
Tak zatím asi ahoj :D Na oblíbené blogy ale budu chodit pořád a házet občasné komentáře, jak je mým zvykem :D

16 Yone Yeanling Yone Yeanling | Web | 4. srpna 2010 v 13:08 | Reagovat

[14]: Ahá... :D No, už zase začínám být zvědavá. ^_^ Schpnost...
[15]: Já promýšlím všecko. Všecky postavy, jejich vzájemné vztahy, jejich vlastnosti, jejich osudy... zápletku, začátek, konec... všecko. XD A zapisuju. Myslím, že je to správný postup.

Končit a vzdát se je špatné. člověk se nikdy nemá vzdávat svých snů- pokud je psaní to, co jsi chtěla, neměla by ses vzdát! Pokud ale máš něco jiného, co to místo zaplní, je to asi zase jiné...
Mazat blog je taky škoda. I když pokud to tam skutečně nemáš ráda, tak to chápu. Já takhle taky zrušila několik blogů- ale blog jako takový jsem neopustila nikdy.

^_^ Jo... od té doby co mám tablet pracuju s tabletem. Používám Photoshop 6. Ale chtěla bych Paint Tool Sai (od včerejška. XD To mi byl doporučen). No... Photoshop je taky docela dobrý. Ale bez tabletu to nikdy nemůže být ono.

17 Carol (K.H.) Carol (K.H.) | Web | 4. srpna 2010 v 13:19 | Reagovat

Díky za upozornění a už jsem to opravila. Odlétám zítra pryč a tak jsem taková zmatená. Je mi dvanáct.

18 KaThea KaThea | Web | 4. srpna 2010 v 15:26 | Reagovat

[16]: To není taková schopnost, jaké byly v ZM, tady jde o něco trochu jiného... Já jen nenašla lepší slovo.

19 Yone Yeanling Yone Yeanling | Web | 4. srpna 2010 v 15:34 | Reagovat

[18]: To nevadí. Všeckoy druhy a typi schopností a podobných věcí jsou skvělé. ^_^ hlavně když je to něco, co ho svým způsobem odlišuje od ostatních. Mimochodem, gomen že otravuju... ale kdy bude nová kapitola Kopie? říkala jsi, že včera... ^_^ Ale nechci na tebe spěchat. :3

20 KaThea KaThea | Web | 4. srpna 2010 v 18:38 | Reagovat

[19]: Já vím, že jsem říkala, že včera, ale prostě jsem vůbec nestíhala nakreslit oba ty obrázky... Ještě dneska přepíšu další kapitolu a zveřejním to.

21 Yone Yone | 4. srpna 2010 v 18:47 | Reagovat

[20]: ^_^ Budu ráda. ^_^

22 Kay Kay | Web | 4. srpna 2010 v 19:17 | Reagovat

[16]: Ahá tak to jo :) hned bych si pořídila ale momentálně si šetřím na el. piáno :D ..mým snem je být spisovatelka..chtěla bych napsat knihu jako J.K.Rowlingová hrozně mě fascinuje (ty knížky xD) :D Harry Potter knížky jsou moji idolové :D Líbí se mi že každá postava má svoji vlastní povahu, jinak mluví a má svůj vlastní výrazný charakter...děj je tak tajemný, zamotaný ale promyšlený a dává smysl :D achjo... to má do mých děl hodně daleko :D a kreslit mě taky strašně baví..taky bych chtěla kreslit komixy ale do toho mám snad ještě dál :D ...já nevím...i kdybych měla pokračovat tak určitě ne na tomhle blogu.. ale nemám s čím bych pokračovala...v ničem ten blog nevyniká :D ani nápady nejsou...takže tohle je zatím jediné řešení

23 Aiko Aiko | 4. srpna 2010 v 21:53 | Reagovat

SHAMAN KING!! SHAMAN KING!! XD Musí to tu vyřvávat jak debil :D

24 Yone Yone | Web | 5. srpna 2010 v 10:56 | Reagovat

[22]: Nu, ale jestli chceš psát, jestli chceš být jaou Eowling, tak se nesmíš vzdát a přestat. Psaní se dá naučit! Věřím tomu... A jestli chceš být spisovatelka, nesmíš na nějaké vzdávání se ani pomyslet. A už vůbec nesmíš přestat. (*tohle platí i pro mě... XD*)
Mým vzorem je Hiroyuki-sama. Chtěla bych být skvělá umělkyně komixu jako on. Jeho příběh je tak dokonalý- stejně jako říkáš ty u Harryho Pottera (u toho je to pravda též, souhlasím), Shaman King má dokonalé všecko. Dokonalé postavy- každý je úplně jiný, dokonale vymšlený děj a krásné poselství. Miluju to! :D
Nápady na blog? Přijdou sami.. věř tomu. Jen bych si ho být tebou založila u blog.cz a né u toho co minule. Tak se ti tam dostane víc lidí, řekla bych. A krom toho je k ovládání daleko jednodužší a má víc funkcí. ^_^
[23]: ó... uhodla! :D V září ti za to koupím čokoládu (a polovinu z ní sním. XD) (stejn ti ty čokolády dlužím...)

25 Kay Kay | 5. srpna 2010 v 12:15 | Reagovat

[24]: No..web už asi nevyplním protože jsem ho zrušila :D Já chci psát dál. Chci jednou napsat knihu a sama si ji ilustrovat :D:D A budu psát...včera jsem vymýšlela děj, ale nic moc. Dneska na tom ještě zapracuju. Ne, že bych si kvůli tomu zakládala nový blog, protože by ten příběh stejně moc dlouho nevydržel.

Jinak...já jsem zastánce sblog.cz :D Protože já se na blog.cz nevyznám..umím jen s sblog :D Pákrát jsem zkoušela vyrobit na blog.cz dess ale je to o nervy :D Proto jsem vždycky zůstala u sblog. A navíc mě tam štvou ty reklamy :( (mohli by je vměstnat někam jinam...a né pod článek xD) ... ale jako samozřejmě zase nejsem odpůrce blog.cz :D ..asi se na blog.cz dneska zkusím mrknout...uvidím jak mi to tam půjde :D (ale stejně bych blog ještě nezaložila ani tam)

26 Aiko Aiko | 5. srpna 2010 v 14:06 | Reagovat

[24]:: No jasně! Taky pro tebe mám dárek ^^

27 Aiko Aiko | 5. srpna 2010 v 14:07 | Reagovat

PS: Aiko - sempai se těší na Verizu :3

28 Yone Yone | Web | 5. srpna 2010 v 14:48 | Reagovat

[25]: I když zatím není nic moc, zapiš si ho. Posltupným připisování a vylepšováním určitě vymyslíš skvělý příběh. ^_^
[26]: Pro mě? Jéé...
[27]: Yone se taky těší. ^_^

29 KaThea KaThea | Web | 7. srpna 2010 v 10:47 | Reagovat

[25]: Já mám úplně stejný sen. :D Chci napsat knihu a sama si ji ilustrovat. :D Aspoň to jsem prohlašovala dřív. Ale už jsem tomu dávno přestala věřit. :( Asi to není správné, vzdávat se svých snů... :( Tedy já pořád chci napsat knihu, ale nevěřím, že mi ji vydají. Ale to je mi jedno. Já chci psát a budu psát, dokud udržím v ruce pero. Budu psát vždycky, ať se stane cokoli. Je mi jedno, že mi to nikdy nevydají, nepíšu pro peníze, ale proto, že psaní miluju...

30 Yone Yone | 7. srpna 2010 v 17:33 | Reagovat

[29]: Myslím, že tohle je sen snad každého, kdo píše povídky. Ale dokážou to jen ti nejlepší- a ti nejlepší jsou ti, co se nejvíc snaží a nejvíc za tím jdou. Důležité je se svých snů nevzdat. Tomu věřím... ^_^

*Jó! Jsem jako nějaký hrdina ze Shounen mangy!*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama