Čím pro mně byli upíři?

10. srpna 2010 v 15:28 | Yone Yeanling |  Sním
Upír
Je zajímavé, jak moc se mě poslední dobou témata týdne týkají. Opravdu...
Docela mě překvapilo, že hned po téma "anime" se objevilo téma, které můj život provází podobně, né-li ještě delší dobu.
Takže jsem kvůli tomu i nakreslila obrázek. Jinak by mě vůbec nenapadlo v téhle době kreslit upíra... Ale docela jsem si říkala, že by se hodilo ukázat nějakou tu mou představu o tom, jak by upír mohl vypadat- což se mi nepovedlo. XD Nevypadá úplně podle mých představ, ale co... stane se. (jednou se to naučím!)
***
(moje nejoblíbenější píseň od My Chemical Romance "Vampires will never hurt you")

Jak jsem řekla, upíři mě provází už mnoho let. Poprvé jsem se o něčem takovém jako upíři dozvěděla od jednoho kluka o prázdninách před tím, než jsem prvně nastoupila do školy. Fascinovali mě... a nepřišli mi děsivý. XD (já se jako malá bála kostlivců... ale upíři mě neděsili.) Tehdy to byli ještě ti staří dobří upíři. Ti upíři, nemrtví vládci noci. Ti, jež vysáli svým obětem i poslední kapku krve.
Pro mě takové věci byli... zakázané ovoce. A fascinovali mě.
Jako malá jsem si děsně přála být upírem. (upírem, nikoliv upírkou, protože jsem si přála být kluk. XD)

Za svůj život jsem rozepsala kolem pěti povídek které byli přímo o upírech a ještě spoustu dalších, ve kterých se třeba jen vyskytovali. Tehdy upíry ještě nikdo moc rád neměl. Nebo je přinejmenším lidé moc neřešili. Já, Taya a Kyuu jsme byli jediní lidé co je měli rádi z lidí, které jsem znala. (já tehdy moc lid neznala. xD určitě bylo i spousta spousta lidí, co je milovali stejně jako my, ale nikde v našem okolí.) A tehdy jsme byli malé. První až pátá třída.
V sedmé třídě jsme narazila na Darren Shan Sagu- Jasně! knížky o upírech- velké nadšení. První díl jsem přečetla za jednu noc. Na konci jsem děsně brečela. XD DS mám ráda. Ale po pár knihách jsem byla trochu zklamaná tím, co O'Shaughenessy z upírů udělal. Přišlo mi to divné.
Interview s Upírem- ten film mě absolutně uchvátil a dlouhý čas to byl můj nejoblíbenější film. Ano. Myslím, že takhle nějak jsem si vždycky představovala upíry. To bylo někdy na začátku osmé třídy.
Tehdy jsem i začala psát svojí nejdelší povídku- zvládla jsem napsat celých jedenáct kapitol a ta jedenáctá byla předposlední. Bylo to o upírech... nijak zvlášť originální příběh. Ale měla jsem ho ráda. Obsahoval nějakou moji vlastní představu o tom, jací upíři jsou. A byl dost psycho.
Celá ta léta... až někdy do začátku devítky jsem hrdě prohlašovala, že miluju upíry. A bylo to i svým způsobem originální.

A pak...
Přišlo Stmívání. Já ten film neviděla. A ty knihy nečetla. Nechi to odsuzovat- a možná, možná si to někdy přečtu, pokud to upadne v zapomnění.
Nicméně teď ne.
Upíry, kteří jsou hodní a nepijí lidskou krev bych přežila. Sice mám za to, že bez lidské krve upíři zemřou... ale nebyl by to problém. Ale upíři kteří se třpytí na slunci? XD haha.... to fakt ne. XD Přijde mi to směšné. A navíc mě štve, jaké šílenství to vyvolalo. Stejně jako u anime, měla jsem dlouho k upírům takový sobecký vztah. Jakmile to měl rád někdo, kdo mi byl nesympatický, měla jsem o to většího vztaka. (možná to souvisí s mou osobní nevýrazností)
Kdybych teď ve třídě řekla, že mám ráda upíry reakce spolustudenstva by asi byla: "COŽE? STMÍVÁNÍ?!". U nás to nikdo rád nemá- sejně jako anime.
Už když jsem si na malování četla DS a Martina se mě zeptala o čem to je (na což se nedá tak snadno odpovědět) a já řekla, že "je to o upírech-ale nic jako stmívání". Nechci se řadit do škatulky se Stmívání. Ne kvůli samotnému Stmívání... ale kvůli tomu, co z upírů udělalo a kvůli jeho fanynkám.

Ještě jsem sem chtěla napsat nějakou vsuvku o upírovi ze Shaman King mangy. XD Sice to nebyl skutečný upír, ale jen se za něj vydával, ale ta část mě hrozně bavila. ^_^ (no.. ve skutečnosti to byl jenom šaman, co používal jako duševní medium krev a měl spoustu duchů netopírů (v manze... nepamatuju si, jak přesně to s ním bylo v anime.)
Ale hrozně ujíždím na téhle scéně: Link

Chtěla jsem sem nepsat i to, jaký by měl být upír podle mě, ale jsem na to moc líná. Nechám si to pro sebe. A možná, možná... pokud tenhle zájem o upíry a komenrce opadne, pak možná zase napíšu nějakou povídku. XD
(ale zatím mě baví víc moje zrůdy, cvoci a psychouši. ^_^)


Y O N E

Hehe... já jsem tak vtipná. XD Zapomněla jsem to přiřadit pod téma týdne. Ale co už. Kašlu na to. Nedělám to kvůli návštěvnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 10. srpna 2010 v 15:53 | Reagovat

Článek zhruba vyjadřuje moje pocity, moc hezky napsané. Edwarda Kálena a jeho slavnou rodinku taky nemusím, už jenom proto, že to podle mého názoru nejsou upíři. To, co Meyerová vymyslela, je samostatný druh, tak ať mi nekazí moje představy o tajemných a krvelačných cizincích :D

2 Sikar Sikar | Web | 10. srpna 2010 v 15:53 | Reagovat

Upíry jsem vždy vnímal jako efektní potravu pro děla. Není nad to, když nehumanoidnímu hlavnímu hrdinu upír vysaje trochu krve (ale nejprve si zlomí zub) a ráno najdou nebohého krvesaje mrtvého kvůli tomu, že mu to asi nesedlo.

(...kam jsem sakra dal ten kolík...?)

3 Acris Acris | Web | 10. srpna 2010 v 16:01 | Reagovat

Poslední dobou mám na tvé články nějaké štěstí :D. Vždycky přijdu jen pár minut po tom, co jsi je vydala :D...
Ten obrázek mě hrozně moc uchvátil! Myslím, že kdybych si měla vymyslet svého osobního upírka, vypadal by podobně.. Ne, houby, tak by vypadal do té doby, než jsem viděla Vampire Knight! :D Momentálně by měl šedé vlasy, fialové oči, dlouhý plášť a nejlépe dvojče xD, ale to jsem odběhla od tématu.. Tenhle obrázek považuji za jeden z tvých nejlepších, možná už jen kvůli tématu. A pozor, já si ho ukládám! xD Nehorázně moc se mi líbí ten jeho úšklebek, úú ^^. A taky to pozadí.. Dělá úžasnou atmosféru..
Nó, musím je přiznat, asi měsíc jsem byla do Twilight zažraná. Když jsme jeli v zimě z Alp, koukaly jsme s kamarádkou na filmy na přenosném dvd a ona vytáhla jakési Stmívání. Říkala, že je to o upírech, tak jsem zajásala a že se na to teda podíváme. Mělo to úděsnou kvalitu, tak úděsnou, že ani nebylo vidět, že Bella vypadá jako prase xD. Docela se mi to zalíbilo, tak jsem začala číst knížky. Nevím, čím mě to tak uchvátilo, ale jednu knihu jsem taktéž přečetla za jednu noc. Jenže.. Najednou to bylo úplně všude! Každý druhý blog byl o Twilight, v každém dívčím časopise byly plakáty a další hovadiny. A takhle to skončilo.. Uvědomila jsem si, že to není nic než průměrná knížka a podprůměrný film schovaný uprostřed jedné nafouklé bubliny, navíc, stejně jako tebe mě hrozně rozčiluje být součástí takovýhlech mánií. Momentálně jsem na to alergická a ani na druhý díl do kina mě na to nikdo nedostal :D.. Za tohle své období se oprávněně stydím.. Naopak anime, to se mě stále drží, drželo a držet bude ^^.. Promiň za komentář xDD

4 Zina Zina | Web | 10. srpna 2010 v 16:23 | Reagovat

Náh´dherný článek - jako všechny ostatní od tebe :)
Obrázek je úžasný ale upír na něm je na mě moc mlaďounký XD
Taky jsem kdysi ctěla bejt kluk (teď to chci taky a ještě víc XD) a koukám, že čteš mangy ze stejný stránky jako já - AnimeA ^_^
A Stmívání a jejich svítící kůže.. noo děs XDDD Vážně nechápu, o co tý ženský jde, když si vybírá žánr, měla by se držet předem stanovených základů a to například: ŽE UPÍR NA SLUNCE NEMŮŽE!!! tečka a šmitec... no, asi bych ji usekla hlavu, kdybych ji potkala XD

5 Blackness Blackness | Web | 10. srpna 2010 v 16:25 | Reagovat

Darran Shan ... jsou vážně úžasný..., ale stejně jako jsi psala ty mě hodně odradilo co z upírů udělal.. :-/
A Stmívání? Já to viděla, ale ... vlastně jediný díl co se mi aspoň trošku zamlouval bylo ZATMĚNÍ - tak už je prostě víc těch scén kdy pojídají lidi :D :)...

6 Pejsaneb Pejsaneb | Web | 10. srpna 2010 v 18:29 | Reagovat

Ne nedělám to kvůli návštěvnosti ale zůčastnuji se skoro každých témat týdne tak asi proto a jinak krásně napsáno ;)

7 Fantasy Fantasy | 10. srpna 2010 v 18:58 | Reagovat

Haha :-) Moc hezky řečeno. Já miluju upíry *w*

8 Reni Reni | Web | 10. srpna 2010 v 20:26 | Reagovat

Ten song od MCR zbožňuju *_* Jinakkrásný obrázek, to všechno kreslíš v tabletu? Jinak hezký článek, potěšilo (a taky udivilo) mě, když jsem tam zahlédla taky Shaman King XD

9 Yone Yone | Web | 11. srpna 2010 v 11:29 | Reagovat

[1]: ^_^ Mě Eda tolik nevadí. Pokud tedy není v podání a podobě Pattisonovic Roba. XD
Stmívání jsem nečetla ani neviděla... štve mě ten rozruch kolem toho.
[2]: Haha... XDDD
[3]: Haha... No jasně. Taky ujíždím na šedých vlasech. A Zero byl moje nejoblíbenější postava z Vampire Knighta.

Když jsem se prve doslechla o Stmívání, tak jsem byla nadšená, ale v knihovně na to tehdá bylo snad 50 rezervací a kupovat se mi nechtělo, na filmy koukám vždy až po přečtení knihy a tak mě to nějak minulo.

A prosímtě, co se omlouváš za komentář? Já za něj děkuju. n_n Miluju dlouhé komentáře. :D
[4]: Já mám ráda mladé upíry. ^_^ akhle nějak vypadal jeden můj psycho upír z jedné povídky.... jmenoval se Alexi (neb už mnoho let ujíždím na jméně Alexi.

A myslím, se člověk předepsaných věcí držet nemusí. To by všecko bylo neoriginální, ne? Sice je to, co udělala z upírů Myer (nebojaxetojmenuje) dost divné a směšné, ale samo o sobě by mi to nevadilo. štve mě ten rozruch. XD
[5]: No.. já neviděla žádný díl. XD
[6]: Oukej, jak myslíš... ale stejně je lepší se nevyjadřovat, když nemáš co říct.
[7]: Děkuju. ^_^
[8]: Jo jo. S tabletem trávím skoro každý den, od té doby co jsem jeho vlstníkem.

A Shaman King jsem já schopná vecpat všude. XD Prostě nejoblíbenější manga....

10 Acris Acris | Web | 11. srpna 2010 v 12:40 | Reagovat

[9]: No jo, na Zerouška a Ichirouška (já tak nesnáším zdrobněliny jmen xD) nikdo nemá :D.. Navíc Kaname je příšernej debil a Yuki ještě větší kráva.. Ále to nic :D
Ach, ta omluva byla tak nějak ze zvyku.. Občas mám pocit, že moje kecy nikoho nezajímají, ale jestli ti to nevadí.. Jedině dobře :D

11 Lina Lina | Web | 11. srpna 2010 v 12:58 | Reagovat

Skvelý článok! Darrena Shana mám tiež veľmi rada, ale po smrti pana Hroozleyho som sa zasekla a neviem to čítať ďalej... :P Interview s upírom tiež ujde...
Keď som bola malá, často som sa hrávala na upírku (no... mne sa vcelku páčilo byť aj dievčaťom) a tiež som sa hrávala, že leziem do hrobiek...
A tiež pamätám na toho upíra zo Shaman king, nevolal sa Boris alebo tak nejak?
Na Twilight je naštvaných kopa ľudí, vrátane mňa... Najprv som to skúšala čítať, ale hoci zo začiatku sa to dalo, postupom času sa z toho stávala väčšia a väčšia kravina...

12 Ranya Ranya | Web | 11. srpna 2010 v 13:46 | Reagovat

docela fajn obrázek. ^^ jop, témata týdne jsou dobrá. XD ale mě se k nim nebaví vyjadřovat.

já upíry mám v oblibě... a měla jsem, před stmíváním. stmívání mě v tomhle se*e, najednou jsou upíři hrozně cool atd... to je jako jsem si zamilovala všemožné padlé anděly a nikdo to nechápal. pak se vyrojily filmy, seriály a pár knížek o nich... najednou jsou docela populární (i když ne tak jako to stmívko). hrůza, hrůza, hrůza... nebo ta tehdejší dost rozšířená drakománie, kdy všude samý sošky s nima atd... šílený tohle všechno...

13 Cyan Cyan | Web | 11. srpna 2010 v 15:22 | Reagovat

Já mám Stmívání ráda, ale ne kvůli těm upírům, kvůli příběhu. A hlavně rozhodně nejsem jedna z těch, které by doma měli dvacet plakátů a nemluvili o ničem jiném. Osobně taky nechápu, jak někdo může být tak vedle z těch herců. Nu což. Interview s upírem bylo bezva, hrozně se mi to líbilo. Shanovky jsou taky bezva. A ten tvůj obrázek je naprosto boží. Navíc jsem v noci koukala na True blood- Pravá krev (1. díl), takže jsem na upírky tak nějak naladěná. :-) Já bych chtěla bejt upírka! Ale trochu bych měla problém s pitím krve. Možná bych si časem zvykla, ale neumím si představit, že by se mi to líbilo.

14 pavel pavel | Web | 11. srpna 2010 v 19:36 | Reagovat

taky si myslím že upíři už nejsou in... byla to vlastně uměle reklamami vyprovokovaná móda.. a lidé na to skočili...

15 Pet Pet | 11. srpna 2010 v 21:44 | Reagovat

Podle mě stmívání není o upírech,ale o něčem jím podobným:D Jinak upíry mám ráda, ale přetvořila jsem upíry z dávných dob  tak, aby se mi víc zamlouvali.

16 <3GruFf<3 (bývalý Yujin) <3GruFf<3 (bývalý Yujin) | Web | 12. srpna 2010 v 10:15 | Reagovat

páni! ještě před nedávnem asi měsícem e upíry neměla a nenáviděla twilight atd. koukla sem se na The Vampire Diaries a upíry zbožnuju...taky jsem se koukla na stmívání...1 a 3 nejlepší..ale New Moon? kravina ;)..

17 Yone Yone | 12. srpna 2010 v 11:02 | Reagovat

[10]: Mě Yuuki jako zas taková kráva nepřišla... občas byla sice trošku hloupá... XDD
[11]: Hm... mě taky naštvalo, že Hroozley zemřel. Ale věděla jsem to předem, tak jsem s tím už byla smířená. XD
A ty díli co jsou potom jsou hnedka po těch prvních nejlepší.
Jo jo.. upír ze Shaman King se jmenoval Boris Tepes Drákula. ^_^
[12]: Jo jo.. všecko tohle co říkáš. ^_^ Drakofílií jsem taky trpěla. Ale když jsem byla malá... taková první až šestá sedmá třída. (můj tehdejší OC se měnil v draka. XD Pořád jsem je kreslila a draci byli prostě všudeee!)
[13]: True Blood má hrozně ráda jedna moje kamarádka. XD Já to ale ještě neviděla...
No, jak jsem říkala, proti Stmívání samotnému nic nemám. ^_^
[14]: ...a proto jsou in.
[15]: No... nějak tak. XD Ale kdo je vlastně praví upír, že? Já jsem zastáncem svého vlastního pohledu na upíry (který se v mnohém schoduje s klasickými. XD)
[16]: Jo.. Vampire Diaries... ^_^ To jsem neviděla. Můlže to být dobré, ale každopádně je to další věc, co zvyšuje upírům popularitu.

18 Acris Acris | Web | 12. srpna 2010 v 12:20 | Reagovat

[17]: Mě přišla jako kráva hlavně kvůli tomu, jak ublížila Zerovi, ale on si zaslouží někoho lepšího.. A ani by to nemusela být holka xDDD

19 Geisha Geisha | Web | 12. srpna 2010 v 13:40 | Reagovat

mluvíš mi z duše :D Jako malá jsem chtěla být taky upír :) Stmívání jsem sice přečetla (na naléhání mé kamarádky, která ale nejspíš duševně zakrněla někde ve 13 :D) a byla to (alespoň pro mě) hrůza. Knížka má mít spád a tohle podle mě nemělo ani pořádnej děj.....
Jinak Darrena Shana jsem objevila tak před 2 lety a zamilovala jsem si ho, přelouskala jsem jedním dechem celou ságu. Sice tam nejsou taky úplně "klasičtí" upíři, ale jejich ztvárnění se mi líbí :)
A pěknej obrázek, jako vždy :)

20 Tulák Tulák | Web | 12. srpna 2010 v 16:57 | Reagovat

Upíry, ty příběhy mám ráda, ale ne všechny.
Původně jsem se o upírech dozvěděla a šla jsem dál z muzikálu Dracula (ke kterýmu jsem vlastně přišla, jen kvůli Lucce Bílé :) ) A pak - knížky D.S. Mám jich doma asi čtyři, ale nejvíc se mi líbil první díl. Film, jsem díky bohu neviděla. Pak jsem četla klasického Draculu, v pozdější době ságu Školy noci. A na začátku prázdnin Dracula Nesmrtelný - to je naprosto úžasná knížka, ještě s původními hrdiny v klasickém Draculovi, s Bramem Stokerem a dokonce i hraběnkou Báthoryovou ;)
Co se týče Stmívání - je to hovadina. Viděla jsem film a nechápu to šílenství vedle něho. Dokonce jsem to zkoušela už zedvakrát číst, ale je to taková blbost, že to prostě nejde.

21 Yone Yone | 12. srpna 2010 v 17:31 | Reagovat

[18]: Ahá... no, já to ještě (po těch třech letech) neviděla celé. XDD)
[19]: Jó.. Darren Shan je prostě geniální. ^_^ (ale Upíři nejsou upírovatí. Jenom pijou krev a nesměj ven ve dne.)
[20]: Klasického Drákulu už si moc let chci přečíst. XD I když na Stmívání si taky brousím zuby. Chci si na to konečně udělat názor.

22 Rany-chan Rany-chan | Web | 17. srpna 2010 v 15:09 | Reagovat

[17]: to u mě to byla tak třetí až půl osmé třídy. :D jako ještě menší jsem měla radši paadraky /obří orlové, z tehdejší mojí "povídky"/, vlčí lidi a jednorožce.

23 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2010 v 18:47 | Reagovat

Hmm..stmívání by bylo hezké,nebýt u toho takový rozruch..předtím jsem nemyslela že to řeknu ale už mi to začlo lézt krkem:DKnížky jsou hezké,ale byly by hezčí kdyby se o nich tolik nevědělo:/Ten film jaksi..mi moc nesedl..ale řekněme že mi to nevadí:D
Ale tak,líbí se mi že stephanie udělala něco nového ale teď se za upíra považuje tohle..a to mě nasralo:D
moje představa o upírech je má povídka, sice je zvláštní že píšu z 18. století, vzhledem k tomu že já miluju 19-.-:DD
A dokážu to psá i přesto jaký rozruch vyvolalo stmívání,protože se to stmívání nepodobá ani v nejmenším:D
Ale tak,já jsem trochu zapomněla kdo rodina Cullen je,už ji znám jenom ze svých parodií:D

24 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2010 v 19:13 | Reagovat

Ale počkat..teď mi došlo..na stmívání se koukám a čtu kvůli hlavní věci co mě zajímá nejvíc-EMMETT!:DAle zabít!Oni ho sestřihli podle kastrola!:DDChudák Kellan:DKellan Lutz..^^:D

25 Yone Yone | 19. srpna 2010 v 19:30 | Reagovat

[23]: Jo... možná bych ho taky měla ráda, nebýt rozruchu. A kdybych ho četla, pochopitelně. XD (ještě stále nečetla...) Já mám ráda svět shounen mangy. Nezáleží na tom, z jaké doby. XD Můj příběh se odehrává vlastně v dost divném světě s divnou dobou.

Upíři? no.. v nějaké strarším století, jistě. Ale nevím v jakém- poněvadž v dějinách jsem trochu out. Asi spíš to 18.

[24]: Nečetla jsem, nevím o kom je řeč. XD

26 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2010 v 20:00 | Reagovat

[25]: aha,no mám ikonku s nim:Dto ještě neměl ten debil-sestřih:DAle jako..tak přečtu si to,pak že dělaj film,tak se na to kouknu že chci vědět jk to vypadá a v prvním záběru mi spadne brada Kristen Stewart Bellou?!Robert Pattinson Edwardem?!Bella by se ještě přežila ale edward..to jako..nepochopitelné..v kížce byl edward popisován jako někdo krásný..-.-:D

27 Yone Yone | Web | 19. srpna 2010 v 20:13 | Reagovat

[26]: Jo jo.. to mě právě dostalo. XD Pattison a jeho úpa súpa rozježené tmavé obočí na nabělenym xichtě. Vypadá fakt hrozně vtipně.

28 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2010 v 20:28 | Reagovat

[27]: a šíleně:D

29 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2010 v 20:41 | Reagovat

[25]: No,ano 18. proto taky píšu o 18,ale já mám nejradši 19. čtu knížky z té doby,kreslím obrázky z té doby a film jediný 19.století byl SH(sherlock holmes^^)

30 Yone Yone | Web | 19. srpna 2010 v 20:48 | Reagovat

[29]: Ahá no. ^_^ Já žádnou takovou svojí dobu nemám. Já prostě miluju Krále Šamanů- a ten je ze součastnosti. A co se týče upírů... vlastně všecky věci o upírech co jsem psala byli ze součastnosti. XD (ale z cizí tvorby mám nejraději upíry Rice- to je ta co napsala věci jako Interview s upírem...)

31 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 19. srpna 2010 v 22:05 | Reagovat

[30]: já si to chtěla stáhnout..dokonce předn několika dny..asi třema.Ale tak"stahování bude ukončeno za jednu hodinu"fajn,vrátim se za dvě"stahování bude ukončeno za 1 den"jako jsem s tim sekla:DD

32 Anonym Anonym | 13. srpna 2013 v 13:56 | Reagovat

Já upíry fakt nenávidím ale jinak s tím souhlasím xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama