Výlev...výlev... výlev...výlev...výlev...

12. května 2010 v 16:44 | Yone Yeanling |  Deníček
Optět...Kdyby někdo chtěl reagovat na nějaký komentář co jsem zanechala u něho na blogu, nebo se chtěl náhodou na něco zeptat... prosím tady.

Ano... psychicky se připravte na další výlev.
Byla jsem úplně v pohodě... kreslila a poslouchala hudbu. A najdenou, z ničeho nic... ani nevím jak se to stalo. A zase se na mě nalepila ta nálada.

Víte co je to být originální? Doháje... existuje někdo takový? Parodox... všecky tyhle věci jsou jen paradoxní. Protože lidi jsou jako stádo. A jakmile se objeví někdo, kdo opravdu je originální, ve většině případů ho začnou nesnášet.
Dívejte se na to jak chcete. Všichni, každý si o sobě alespoň trošičku myslí, že je originální. Ano, i já... ale jak kdy. A kdo tedy skutečně je? Každý den narážím na články, ve kterých o sobě lidé píšou, že jsou divní. A jde o úplně běžné věci... věci, které s nimi spousta lidí sdílí. Tak proč, proč si všichni myslí, že jsou divní?

Je to hrozné... fakt hrozné. Potřebuju bejt skvělá a originální. Jsem závislá na pozitivních komentářích a trpím kritikou. (opravdu... nedokážu si pomoct. I když to dotyčný myslí dobře, i když to napíše hezky... kritické komentáře beru snad ještě vážněji než pozitivní. (samozřejmně za kritiku nikomu nenadávám a ani se nesnažím hloupě obhajovat svoje chyby.)

Nejsem dost dobrá. Prostě nejsem... ať se snažím jak chci. Vidíte? Ani důvěru v sebe ani ve svoje dílo nemám. Perkele!

Skončeme to. Je mi z toho špatně... Ale vždycky, když to takhle napíšu, je mi pak trošku líp.


*víte co? zkazila jsem další obrázek*


Yone
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 12. května 2010 v 17:11 | Reagovat

Bodejť by nepsali, že jsou divní... probůh, lidi, taková podřadná rasa...

Odpor je marný...

2 Silmenel Silmenel | Web | 12. května 2010 v 17:38 | Reagovat

Podobné pocity z kritiky mám taky. Ale pak nedovedu nějakou pochvalu brát vážně, což je ještě horší. Beru to tak, že mi něco nejde a ten, kdo si myslí, že mi to jde, prostě nemá vkus.
Stane se. Holt toužíme po dokonalosti a je nám líto, když nám někdo zavdá důvod myslet si, že neumíme nebo neděláme dost.

3 Nakano Miharu Nakano Miharu | Web | 12. května 2010 v 18:16 | Reagovat

jooo kritika. tu taky snáším dost špatně. hlavně když něco nakreslím co se mi váždě děsně líbí a někdo mi potom napíše: "ty tohy tam nesedí" "máš krátký ruce" "divný tělo" mám z toho vždycky děsně špatnou náladu a strašně dlouho mě to trápí. Jsem na posměšky zvyklá od mala, ale i když to nedávám na sobě znát, tak mě to nechutně užírá. A proto se snažím být dokonalá. Vím, že se nezavděčím všem, ale chci, aby lidé moji práci obdivovali - protože je to to jediný, co umím a v čem jsem dobrá. A když se to nepovede, budu se příště snažit víc. Ikdybych měla mít jen osobní pocit dokonalosti.

můžeš to na chvíli vzdát, ale stejně se ke kreslení budeš pořád vracet. Protože to je to, co chceš světu dát. Protože tě to baví a chceš patřit mezi nejlepší. A věř tomu, že se najde pár človíčků, kteří tě budou obdivovat ;)

a to by bylo asi vše na povzbúzo X)

4 Skye Skye | Web | 12. května 2010 v 18:28 | Reagovat

Mě kritika nevadí. Jsem ráda, že někdo poukáže na moje chyby, protože já sama je nevidím. A kdybych dělala pořád ty samé chyby, tak se nikdy nezlepším. Teda, ono dost záleží na tom, jakým způsobem někdo kritizuje, to je pravda. A upřímně, občas mě taky kritika děsně štve:-D I když se snažim vést takový ty chytrý řeči o tom, jak je užitečná :-D
A ty podle mě kreslíš dokonale! Je vidět, že na sobě hodně pracuješ a snažíš se se zlepšit. Miluju tvoje obrázky:-D

5 Yone Yone | 12. května 2010 v 19:00 | Reagovat

[1]: Hmmm... ještě že jsem Šaman.
[2]: To se mi taky stává... mě lidé moc často kritiku nepíšou. A k obrázkům mi kritika ani tolik navadí... nejhorší je kritika k příběhům. Ta se mě vždycky skutečn dotkne. (i třeba detaily jako že někdo řekne, že to moc nechápe...) Protože příběhy jsou to co žiju. V kreslení se ještě zlepším... ale moje příběh vždycky budou moje. (psycho, psycho, psycho, psycho a šílenství)
[3]: Jo... to znám. A nejhorší je, když mě na stejnou věc upozorní víc lidí. To mám pak chuť dotyčný obrázek zapálit. XDDDD A s tou dokonalostí jsme na tom úplně stejně. Opravdu a opravdu úplně stejně.
Děkuju za povzbuzení. ^_^
[4]: Mě kritika vadí, ale vím, že je někdy potřeba. Ale jak která... někteří lidé kritizují i věci, které vycházejí z toho, že mají jiný vkus (barevné vyvážení, námět...) a taková kritika se mě obvykle dotkne nejvíc. (zvlášť, když někdo kritizuje právě něco, co se mi na obrázku ještě jakž takž líbí).

Děkuju. ^_^

6 kinixuki kinixuki | Web | 12. května 2010 v 20:10 | Reagovat

Tohle mi vrtalo hlavou asi před měsícem a pozůstatky tam jsou dál. Zbytek šel asi pro lepší vrtačky...nemůžu se dočkat až se to vrátí 8D S originalitou je to špatný. Právě že když někdo vymyslí něco nového, tak se to ostatním nelíbí právě proto, že je to nové. A lidi nevěří novým a neznámým věcem. (a pak jsou tu ještě lidi, kteří o všech postavách co jsou udělané kresleně tvrdí že je to anime i když to vypadá úplně jinak...nemluvim o sobě :3)
Poslední dobou mě čím dál víc štve že vážně skoro všichni o sobě tvrdí že jsou nenormální. Copak jim to ještě nedošlo když na internetu najdou hromadu lidí co jsou na tom stejně? x___x (už nějakou dobu si plánuju že o nečem takovém nakreslím rychlý obrázek...ale bude možná trochu...nehezký na pochopení...)
Nauč se snášet kritiku, jinak se nic nenaučíš! >:(

7 Yone Yone | 12. května 2010 v 20:23 | Reagovat

[6]: Já ji snáším. (ojojoj.,.. teď jsem zase napsala něco, co vyznělo krapet jinak, než mělo...) Já vím, že je kritika důležitá, vím to.. a když se jedná o kreslení, jsem s tím ještě v pohodně. Víc mi vadí kritika k mému příběhu. (třeba když mi kdosi napsal, že je to hrozně emoušský.. to se mě dotklo, i když to nenapsal zle... Nebo když mi kdosi řekl, že se mu to nelíbí.) Jsem na kritiku přecitlivělá, no...
I ohledně obrázků se mě občas dotkne, ale to jsem schopná snést. Pochopitelně vím, že je důležitá....

To jsem taky chtěla! XDDD Ten obrázek... už někdy před asi rokem. (ale zapomněla jsem, jak měl vypadat. XDDD)

No jo... A když se nad sebou zamyslím, já vlastně jsem docela nenormální. Přinejmenším jsem docela dost infantilní. Víc, než je na 16 let zdrávo. (přežívám na anime pro děti kategorie 12-, na veřejnosti o sobě mluvím jako o budoucím Králi Šamanů, všech se ptám, jestli jsou lidi a upozorňuju je, že až se stanu Králem Šamanů tak je zabiju, hraju si se ségrou a děsím se toho, že z toho vyroste... atd atd... Už mi hodně hodně lidí řeklo, že jsem blázen a ptalo se mě, jestli je mi skutečně 16. XD) Ale rozhodně si nemyslím, že sjem až zas tak moc vyjímečná, jako spousta těch lidí, co se děsí, že mají schízu a že nejsou normální.
Na mě se jen projevuje určitá regrese.

8 Kyuu Nana 松本 Kyuu Nana 松本 | 12. května 2010 v 20:27 | Reagovat

Nemůžu si pomoct, ale když zase poslouchám jak někdo v mém okolí říká jak je něco úplně obyčejného, nudného a banálního hrozně ´crazy´ dostávám hysterické, nepříčetné záchvaty smíchu.
Připadají si tak hrozně ´free, cool, crazy´ a přitom většinou když se o mě něco dozví, řeknou že jsem ujetá...
Nesnáším lidi...
Kritika ostatních mě tolik neubíjí... Vlastně... jde o to KDO kritizuje. Je mi jedno co si ostatní myslí. To co mě opravdu dohání k šílenství je že nedokážu být tak dobrá jako bych chtěla já. Že od sebe vždycky očekávám moc.

9 Yone Yone | 12. května 2010 v 20:33 | Reagovat

[8]: Zajisté, zajisté... mě se taky nejvíc dotkne kritika od lidí, kterých si vážím. (i když ta co mi tahdy napsala *****-no baka se mě opravdu dotkla).
No jo.. mě moji spolužáci berou hrozně vážně. XDD A když se něco dozvědí, nebo když udělám něco co není vážné (na začátku roku jsem si chtě nechtě vystavělo kalem sebe hradbu) tak se hrozně diví. Ale Mautina už mi dvakrát řekla, že jsem blázen (hezky) což mě potěšilo (podruhé to bylo tehdy, když jsem za nimi nadšeně přiběhla s tím, jestli taky slyší, jak si druháci nahlas pouští znělku z pokémonů. XDDD)

Ty se mnou chceš jít v pátek ven, viď?

10 Kyuu Nana 松本 Kyuu Nana 松本 | 12. května 2010 v 20:44 | Reagovat

[9]: Hmmm... jo, myslím že chci...
Ono to není jen o spolužácích... ale tak všeobecně... Nesnáším to že od tebe každý něco očekává... Nebaví mě naplňovat očekávání ostatních. A zvlášť ne těch které nemám ráda. Potřebuju někam vypadnout... někam hodně daleko. Jinak se tady udusím...

11 Yone Yone | 12. května 2010 v 20:57 | Reagovat

[10]: Jo... to chápu... a znám. ^_^
Víš že jsme se už neviděli víc, jak štvrt roka? Hmmmmm...
Počkáš na mě před školou? My totiž končíme později... nebo... já nevím. XD Nic lepšího mě nenapadá. Mohly bychom si taky někde dát sraz...

12 KaThea KaThea | Web | 12. května 2010 v 20:58 | Reagovat

A je snad někdo dost dobrý? Ne, jen snad ti největší géniové (jako Terry Pratchett nebo ti, co vymysleli Death note (nevím, jak se jmenovali, ale byli dva, myslím)), ale i ti by tvrdili, že nejsou dost dobří...
Originalita... Co to je? V podstatě je každý člověk originál (kromě lidí, kteří - stop, nebudu spoilerovat xD)... Ale je těžké zůstat pořádně originální, protože se hned najde někdo, kdo začne opakovat... Já pořád žiju ve strachu, že se nějaká má postava podobá cizí postavě a že by mě někdo mohl obvinit, že po autorovi té postavy opakuju. U dost postav Kopie mám už vytipovanou postavu, kterým se podobají (jedno z toho je dokonce tvoje posdtava x_x)... A přitom to často bývají jen takové drobnosti, které by nikoho kromě mě nenapadlo spojovat... Achjo, už zase mluvím o sobě...

13 Pako June-hime Maffiano Al Capone Pako June-hime Maffiano Al Capone | Web | 12. května 2010 v 21:06 | Reagovat
14 Kyuu Nana 松本 Kyuu Nana 松本 | 12. května 2010 v 21:08 | Reagovat

[11]: To není pocit...
Před školou? Jo, to by asi šlo... S Tayou jsme se bavily o tom že bychom mohly zajít do kina... Tak mě napadlo že bychom třeba mohly jít všichni...

15 Neet Neet | Web | 12. května 2010 v 21:18 | Reagovat

Na mě splín sedá téměř pořád,aniž by na tom mělo mé okolí podíl - naopak,čím víc jsou na mě lidi hnusní,tím mám lepší náladu a vysmívám se jim.
O to horší to pak je,když má někdo vztek sám na sebe,nebo zkrátka na SVĚT.Podobné náladové stavy jsou připisované pubertě - dospělák s depkou je snad ještě horší než teenager...
Stává se mi dost často,že si vzpomenu na tebe a tvou touhu nevyrůst,už kdyby jen proto,že děti si nic tolik neberou.
Řešení všech splínových problémů: staňte se Petrem Panem ^^

16 Neet Neet | Web | 12. května 2010 v 21:20 | Reagovat

[12]: Máš svatou pravdu... Originalita je těžký úděl a nadlidský úkol.

17 kinixuki kinixuki | Web | 13. května 2010 v 18:26 | Reagovat

[7]: Ten komentář s emoušskym příběhem jsem zrovna četla :3 Ono...(ej, teď řeknu něco hnusnýho...) ne že by to bylo špatný. Noooo...ale díky tomu že jsem se nad tim zamyslela jsem zjistila že i můj příběh měl v sobě dost emoušství...a ještě před dvěma měsícema by mi to vůbec nevadilo.
Možná mám to štěstí že brácha...vůbec nehraje na věci ze kterých by měl šanci vyrůst. Možná toho slepýho dědulu...ale na toho se mu nechce hrát. Prooooč T^T...

18 Maťa Maťa | Web | 14. května 2010 v 16:58 | Reagovat

kdosi moudrý kdysi řekl: "Nesnaž se být dobrá, snaž se nebýt špatná." navíc každej je trochu crazy, trochu "divný", a to právě proto, že je to ČLOVĚK. Každý člověk je jiný, neopakovatelný a kašdý je svým způsobem dobrý. Někdo v matice, jiný v kreslení, další ve psaní, ještě jeden umí vyprávět vtipy a ten poslední je třeba dobrý na sporty. Každý je jiný, vzhledem i povahou, i dvojčata(a ta možná nejvíc) se liší. A vůbec, kdo říká, že jsi ten obrázek zkazila? Pokud má jedno oko menší, tak si řekni, že je to člověk, kterej jednou dostal něčím pod oko. A jeto. :D

19 Yone Yone | 14. května 2010 v 18:31 | Reagovat

[12]::  Jo... to znám. XD Ten strach o to, že někdo má podobné postavy jako já. Taky že jo... obvykle to zjistím až hrozně moc po tom, co si danou postavu vymyslím. XD (Třeba Valo je v pár ohledech dost jako Zelfa (ale to nikdo nemůže vědět, protože jsem onu věc ještě nikam nepsala. (a ty jsi ještě nečetla třetí Dveře Chaosu, že?)) Jééé... už se těším na kopii. XD Schválně jestli poznám kdo to je. XDDDD

Jo... tien kdo vymysleli Death Note museli být Géniové. Stejně jako ten, co nakreslil FMA. ♥

[15]::  Já z toho že je na mě někdo hnusný rozhodně dobrou náladu nemám. Vždycky si všecko hrozně beru...
Hmmm... Petr Pan je fajn. XD Jako malá jsem ho úplně milovala. ^_^

[17]:: No jóó...  dyž já mám emoušký příběhy ráda. XD Ale nesmí se to přehnat. A krom toho.. vždycky, když sem se snažila udělat něco normálního, tak z toho stejně vznikla nějaká hrozná emárna. XD Když mám dobrou náladu, tak mi to nevadí.. když mám špatnou, tak se za to stydím a nejraději bych to zapálila- to si pak všecky takovéhle komentáře hrozně beru. :3

[18]:: To jistě. (ale kdo by se spokojil s takovým talentem na matiku? A navíc neřeším talenty... (stejně je to jen 10% zbytek je práce.) Souhlasím... ale měla jsem namysli jiný druh originality a ujetosti. Takový, za kterým se lidé na ulici otočí. I když asi to z článku nebylo poznat. Často (obzvlášť takhle v afektu) píšu tak, že hlavní myšlenka vyzní úplně jinak.

20 Nell-chan Nell-chan | Web | 14. května 2010 v 19:15 | Reagovat

V tomhle máš pravdu, čím víc je někdo originální tím víc ho okolí nesnáší :) A s tím obrázkem si nelam hlavu :3 Jednou ho dokončíš a nezničíš ho :D

21 Yone Yone | 14. května 2010 v 19:25 | Reagovat

[20]: Nedokončím... XD Už jsem ho někam ztratila... já když něco zkazím, tak už to nikdy nedokončím, protože z toho mám špatnou náladu. ^_^
Ale děkuju. :D

22 Kewrea Kewrea | 15. května 2010 v 12:32 | Reagovat

dobra nebudes kdyz nebudes trenovat...to mas u vseho stejne...u sportu,hudby a tak dal nikdo neni hned dokonaly...a ti co se ti zdaji dokonaly na tom tak dreli nekolik let a za par let je dostanem a depku z kresleni dostal kazdy z nas co zacineme ze sme nuly atak...proste kresli dal ;)

23 Yone Yone | 15. května 2010 v 12:50 | Reagovat

[22]: eh... myslíš, že zrovna já jsem ta, která málo trénuje? XD
Já to vím. A popravdě řečeno... snažím se dost. Kreslím úplně pořád. Opravdu... A stejně mi moje výsledky nestačí. Tak to myslím... pořád o tom přemýšlím a snažím se zlepšit i ve chvíli, kdy zrovna nedržím tužku v ruce. Dívám se kolem sebe a přemýšlím jak by se co dalo nakreslit. Myslím, že moje snaha zrovna není taková, že by se dala nazvat malou.

24 Kewrea Kewrea | 15. května 2010 v 13:54 | Reagovat

no tak ti musi byt jasne ze lusknutim prstu z tebe nebude genius ;) trpelivost :D jak rika ma maticka kdyz ji ukazu nejaky obrazek a dmu se pychou a ona rekne hmm...ale jo pekny... :D :D to taky mam sto chuti s tim seknou :D

25 Yone Yone | 15. května 2010 v 14:12 | Reagovat

[24]: Já svejm rodičům svoje obrázky raději neukazuju. XDDD Protože by se jim nelíbili. (u většiny hlavně kvůli námětu)

No jo... trpělivost. Achjo... někdy trpělivá být umím. Ale ne když zkazím několik obrázků v řadě. To je opravdu deprimující.

26 without_identity without_identity | Web | 16. května 2010 v 11:56 | Reagovat

to originálny myslíš byť sám sebou byť originál alebo byť originálny byť v niečom výnimočný jedinečný... lebo niekto môže byť tým kým je a voči svojmu okoliu byť divný ale keď sa z toho vypisuje tu na blogu splynie s ľudmi ktorých trápi presne to isté.... ale byť originálny tým druhým spôsobom musí byť asi hodne ťažké... nenaraziť vôbec na nikoho kto ťa pochopí....

27 Yone Yone | 16. května 2010 v 12:05 | Reagovat

[26]: Zajisté...
Být sám sebou je opravdu důležité. Hromada lidí to nedokáže. A když je někdo sám sebou, může se stát, že ho ostatní nebudou mít rádi. Třeba když je příliš moc upřímný...

28 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 20. srpna 2010 v 14:57 | Reagovat

johou:Djá jsem divná:DD:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama