Nestíhám... a Pondělí už je mi zase v patách. A Křesťanská úvaha...

13. března 2010 v 22:04 | Yone Yeanling
úplně vidím jak čeká za rohem. Zmetek jeden! Pondělí je můj nejětší nepřítel- protože po něm následuje strašlivé úterý. úterý je lepší jenom proto, že je po něm středa...
Je to fakt otrava odcházek do školy v)sedum ráno a vracet se v sedum večer. mám toho plný kecky!

Dneska u nás byla Ráchelka. To je kamarádka mojí sestry. Vlastně přijela už včera a přespávala u nás. Ráchelka je docela fajn, inteligentní dítě... I tak mi ale její návštěvy lehce lezou na nervy. Jedna jsou všichni z Rodiny M.K. dost hluční (a moje rodina vlastně taky) takže na sebe se ségrou pořád hlasitě mluvily (nebo-li řvali, i když jim to nepřšlo). Jejich hry jsou velmi hlučné. R.K. pochází z křesťanské rodiny -M.K. je nejlepší kamarád mého otce a asi to platí i obráceně.
Proto se před všemi příslušníky musím držet na pozoru... nechci, aby si o mě udělali nějakou nekalou představu.

A tím se dostávám k jádru věci- dnes jsem měla v plánu nakreslit rozvržení stran pro zbytek první kapitoly (ty staré jsou odfláknuté a nelíbí se mi...) + napsat kus scénáře a začít novou stranu. No... a stihla jsem nakresli jen jedno a půl rozvržení stran. Paráda.
Do našeho pokoje furt někdo vtrhával a navíc se pořád hádali s bratrem, jestli si s nimi smí nebo nesmí hrát...


No nic... asi bych jim to měla přát... já jsem u svých přátel nebyla už strašně dlouho. A oni u nás už vůbec ne (stejně by to bylo dost na nic...) poflakovat se po ulicích čerňáku mi docela vyhovuje. Horší na tom je to, že otec nepovažuje Tayu, Kyuu a Aiko za dobré přátele- protože podle něj nejsou křesťané. Ale já bych řekla, že jsem na tom asi tak stejně jako já. (alespoň Aiko a Taya) A já se za Křesťana chci považovat....

Haha... zase jsem došla úplně jinam...

Křesťanství... a můj pohled na svět je docela zásadní věc... Víte... Bůh opravdu existuje. Je to jedna z věcí, kterou jsem si opravdu jistá (a dívejte se na to jak chcete). Je to dokázané... Boží Existence má asi tak o milion důkazů víc, než evoluční teorie. Většina událostí z Bible je dokázaná- věci jako Potopa světa... A navíc to všecko dává dokonale smysl. Tím se zabývat nebudu. (souhlasit se mnou nemusíte. To chápu... je to na vás.)

Křesťané mají dost podělanou pověst. (hlavně kvůli katolické církvi) Já opravdu neuctívám Papeže.

Ale věřit že Bůh existuje nestačí. I Satan věří že Bůh existuje. To, že budu vědět že Bůh existuje ze mě ještě nedělá Křesťana. člověk musí jako křesťan žít... Ale co to znamená? To právě nevím... Rozhodně se mi nezamlouvá představa, že bych žila jako můj otec. Mám svého otce ráda... ale některé věci co dělá... a zejména věci co mu přijdou špatné...? Kdybych chtěla žít jako on, nikdy bych se nesměla dívat na žádné anime... Musela bych se toho vzdát... a to já nedokážu. Když je člověk křesťan, musí s Bohem mluvit... Musí s ním trávit čas. A musí ho mít rád. (možná vám to zní šíleně... pokud jste ateisté...)

Nedávno se mi zdál sen.

Bylo to po konci světa... před posledním soudem. Byla jsem v takové bílé místnosti a se mnou ještě spousta dalších lidí. Nikoho z nich jsem neznala, ale byla tam se mnou ještě K.F. Nic se tam nedělo... jen jsem celou dobu přemýšlela o tom, co se mnou bude. Jestli půjdu do Pekla...
Mluvila jsem o tom s K.F. (v tom snu...) a věděla jsem, že ona určitě půjde do nebe. (je to jedna z nejhodnějších a nejinteligentnějších bytostí co znám. Je věřící a je si tím jistá) Bylo to strašné... ceou dobu jsem se bála... a když jsem se vzbudila, byla jsem strašně ráda, že to byl jenom sen.

O těchhle věcech přemýšlím dost často. O tom snu jsem taky přemýšlela... říkala jsem si, jestli bych to neměla brát jako varování...No nic... jsem unavená... jdu kreslit a pak spát.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 verIZA verIZA | Web | 13. března 2010 v 22:32 | Reagovat

Zajimavy, aspon ze mas nejakou predstavu. To ja vubec. Obcas me zastavi nejaci fanaticti verici, popripade prislusnici nejakejch sekt a nejdou odehnat, takze vetsinou utikam ja. Nase rodina verici neni a ani ja nejsem a vlastne me to nevadi. Nekdo potrebuje nekoho nad sebou, nejakou oporu, ja zrejme ne.
Spis verim tomu, ze az umru, prijdu sem na zem znovu, jako nekdo nebo neco jinyho ...

2 Yone Yone | Web | 13. března 2010 v 22:47 | Reagovat

[1]: Já bych naopak řekla, že nevěřit v nic je daleko jednodužší. Bylo by to jednodužší, kdybych nevěděla, že Bůh je... bylo by daleko jednodužší žít jako ateista a nemuset se bát. To není tak, že bych potřebovala nějakou oporu nebo berličku.
Ale je to celkem logické...
Uvědomuji si, že mě nic nenaplní. Chvíli mám z něčeho radost, ale za chvíli vyprchá a zbyde jne pocit prázdnoty. Třeba se dívám na nějaké anime a když to skončí, cítím se strašně. Tak je to se vším...
Přemýšlela jsem, co by se stalo, kdybych nakreslila nějakou mangu, tu bych vydala a ujalo by se to. To je můj největší pozemský sen... Ale když se nad tím zamyslím... měla bych z toho radost? Nikdy mi nestačí to, jak umím kreslit. Ještě před dvouma rokama bych dala kdoví co za to, abych uměla kreslit tak jako teď- teď se mi to ale nelíbí.
Uvědomuji si tu obrovskou prázdnotu, kterou v sobě nese každý člověk. Je právě to místo pro Boha? Já jenom přemýšlím... a to nestačí. Když jsem k sobě upřímná, moc dobrá vlastně nejsem... A když jsem na sebe tvrdá, řeknu si, že vlastně žiju dost špatně... A že vlastně ani nejsem křesťan. Každou chvíli si říkám... co by bylo, kdybch teď umřela... co by se se mnou stalo?
Je to hrozný...

A to ještě nepočítám konec světa. (ne ten 2012- tak brzo ne...) ale křesťanský konec světa se blíží.

3 Lucerna Lucerna | Web | 13. března 2010 v 23:27 | Reagovat

zaujmavy sen.. asi nemas ciste svedomie ked ta tak vydesil:P:D
poznamka- hovori sa ze Boh je spravodlivy, aleee aj milosrdny takze podla mna ak to je pravda, tak je to ako z otcom- nemali by sme sa bat ze nam da na zadok, ale spoliehat na jeho lasku.. :)
moje nervi asi si dam facku, to vypada ako kazanie :DDD

4 veriza veriza | Web | 14. března 2010 v 0:18 | Reagovat

Nikdy jsem neměla nic proti různým náboženstvím, od křesťanství po budhismus. Já sama se za ateistu považovat nemůžu, já jím prostě nejsem. Stejně tak ale nejsem ani "příslušník" určitého náboženství. Já si věřím v ty své věci. Mám své více či méně ověřené-potvrzené teorie a v ty věřím. Nechce se mi vše vypisovat takhle veřejně do komentáře. Nicméně jednou z věcí v kterou věřím je osud, stojím si za tím, že máme celý náš život předepsaný a my jsme pouze loutky, sotjím si za tím, že "boží mlýny melou" a tak se taky tak snažím chovat, protože vím, že se mi všechno svinství jednou vrátí. Stejně tak jsem názoru, že tělo po smrti zmizí, duše nikoliv, pokud prožijeme život dobře a splníme své poslání, nebudeme se muset trápit dalším životem a naše duše "zmizí", uděláme-li ale v životě nějakou chybu, narodíme se znovu. No, podívat se třeba na mé strašně šíleně staré a vrásčité dlaně....Prostě věřím v jakési nadpřirozeno, v něco mezi nebem a zemí... A je toho všobecně ještě tak moc. Já neznám obsah Bible, nevím, co stojí v Novém a Starém zákoně, nevím, jak moc se mé názory s tvými rozcházejí... Co se týče konce světa 2012, četla jsem o tom několikero článků, co jsem tak pochopila, nemá přijít úplně tak konec světa, jakože změna hodnot z materialismu na duchovno. Mayský kalendář končí rokem 2012, jakýsi dávný panovník si nechal na hrob vytesat heslo " Radujte se do roku 2012, pak budete jiní" a tak dále. Ale nevím, uvidím sama, co přijde, či nepřijde a bude, nebo nebude. Nikdo mě nevychovával od malička k víře, nikdy jsem nemusela chodit do kostela, ale zároveň jsem si vybudovala svůj vlastní názor... Ateistou je dneska tak moc lidí a být ateistou je tak lehké a povrchní... Současně jsem slyšela i to, že ateistou není nikdo, kdo si nikdy v životě nic nepřál a neprosil v duchu někoho tam nahoře, aby něco vyšlo. Je to holt každého věc... Nad sny taky hodně přemýšlím, naše podvědomí se nám jimi snaží něco sdělit, achjo, málokdy jsem schopná to rozluštit a snářům moc nevěřím.
Zajímavej článek, co mě nakopl v 0:17 rozproudit šedou kůru mozkovou...
P.S.: tak dlouho ve škole, to asi zešílím...

5 Yone Yone | Web | 14. března 2010 v 6:58 | Reagovat

[3]: žádný člověk nemá čisté svědomí. Já se nad tím jen zamýšlím. Nikdy jsem neprovedla nic hrozného- tedy tak hrozného... dokonce bych ani neřekla, že jsem nijak zvlášť zlá. Jediná věc kterou dělám je v postatě že lžu- protože skrývám pravdu o sobě před svými rodiči. V podstatě o mě nic nevědí... nevědí že čtu mangu a koukám se na anime.. Nevědí co kreslím... a tak. Neříkám jim to, protože by jim to přišlo špatné. A já nechci aby se ve mně sklamali. Je to opravdu tak zlé? čisté svědomí... haha. Težko říct. Dalo by se říct, že ho nemám. Ale to by neměl mít nikdo. Všichni lidé jsou sami o sobě špatní a dělají zlé věci- přinejmenším jsou tak špatní jako já. (ale neusí lhát... můžou dělat jiné věci.) řekla bych, že s všeobecného oběktivního hlediska většiny lidí jsem vzhledem k své situaci docela hodná. Nechlastám, nekouřím, nechodím pařit s kamarády a nevracím se nikdy povzději jak v sedum hodin večer. Neberu drogy... u nás ve škole vede takový živou spousta lidí. kouří víc jak polovina a na pařby, diskotéky nebo na zábavu (ať si to nazývá každyý jak chce) chodí skoro všichni.
To proč já nemám čisté svědomí je otázka čistě duchovní.... a kdybys věřila tomu co já, musela bys ho mít taky.

[4]: Zajímavé... já taky nejsem příslušník určitého náboženství- to slovo se mi nelíbí... zní to jako velká sekta. XD Ono popravdě řečeno ani většina lidí co říkají, že jsou křesťané jimik ve skutečnosti nejsou.... možná že i já jsem víc věřící než spousta jiných lidí co to o sobě říká.
Na osud nevěřím... bylo by strašně divné, kdyby něco takového bylo. I když je to zvláštní.... kdyby nikdo nevěděl co se stane, tak jak by mohli být věci jako proroctví? To je trochu divné... no jo, čas.... čas je jedna z největších světových záhad. XD
2012? Doufám, že tak brzo se nic nestane... já se takových věcí opravdu bojím.... dalo by se tomu říct "strach z nejisté budoucnosti." někdo říkal, že bude třetí světová a že bude  vodu....
A popravdě řečeno... věřím, že se brzo stane něc hrozného. Co třeba prasečí chřipka- když se s ní tady strašilo, vůbec jsem se jí nebála.. i když mě to trochu znepokojovalo (ne že bych se bála že jí dostanu, ale přišlo mi to divné). A pak se ukázalo, že to celé byl jenom podvod. (je to dokázané). Celé to bylo vymyšlené jenom kvůli snížení obyvatelstva na Zemi. Ta vakcína co proti tomu vydávali (u ás ne, proto na to u nás zemřelo asi jen pět nebo tři lidi) byl ve skutečnosti ten vir- když si nikdo píchl tu látku, so si yslel že ho má zachránit, tak umřel! Je to něco hrozného...
už teď existuje na tomhle nějaká skupina nějakých nevětších pracháčů na světě, která někde "z podzemí" rozhoduje co se bude dít. Mají peníze... takže veškeré vlády oproti nim nejsou nic... (tý jo, to zní jako sci-fi... achjoooo) Neumím to napsat nějaka normálně, ale prostě to tak je.

6 KaThea KaThea | Web | 14. března 2010 v 10:55 | Reagovat

Co má křesťanství společného s anime? :D
Já nejsem věřící. I když někdy mě něco takového napadne, jestli naše životy něco neřídí, ale to nemusí být zrovna Bůh, třeba Osud nebo něco takového... Hrozně mi vadí, jak Boha lidem cpou. Byla bych možná ochotná v něco věřit, ale rozhodně ne v Boha. Nemám ráda věci, o kterých se moc mluví. Proto nemám ráda Naruta, upíry a takové příliš oblíbené věci... Proč by měl Bůh vypadat zrovna tak, jak oni říkají? Může být přece úplně jiný! Kdybych měla v nějakého boha věřít, tak si o něm radši vytvořím vlastní představu... A vůbec, proč by to všechno nemohla řídit žena?
To, co tady vykládám, je asi kacířství nebo rouhačství nebo jak tomu ti křesťané říkají... Doufám, že se na mě nebudeš zlobit.
Mohla bych věřit, že něco řídí naše životy, ale rozhodně nebudu věřit, že Bůh stvořil svět. To je zas jedna z věcí, kterou jsem si jistá já. Já věřím na vědu!

7 Yone Yone | Web | 14. března 2010 v 11:13 | Reagovat

[6]: To je to o co tu běží...
Já taky nesnáším typické křesťany... a to mě štve ještě víc. To že když se řekne křesťanství, každý si představí nějakého fanatika mávajícho nad hlavou biblí. Tomu já nevěřím... Já vidím Boha jinak než oni... a možná je to špatně- ale oni ho vidí špatně na sto procent. Je potřeba se zamyslet nad tím, kdo je Bůh. Každopádně to není člověk, takže vůbec není potřeba řešit, jestli je to muž nebo žena.
Věřit v OSud by bylo dost psycho... To bych si potom mohla dělat co chci, vraždit lidi a vymlouvat se, že je to můj osud? To je nějak tak divné....
To jak někteří všem Boha cpou mi taky vadí- ale opět je to hlavně o tom jejich podání.

Věřit ve vědu je ale podle mě ještě větší hloupost- oni tvrdí, že mají miliony důkazů... A přitom nemějí skoro žádné. Evoluce je teorie- a ještě k tomu asi tak chatrná jako obří obří obří domeček z karet- jednu kartu vyndáš a celé se to sesype. Je to jenom teorie- a všichni to berou jako samozřejmnost. Daleko spíš budu věřit tomu, že byůh stvořil svět... ja to tak daleko pravděpodobnější.

PS: nezlobím se. :3 Proč bych se měla zlobit? Jenom říkáš svůj názor. Pokud ty nejsi pobouřená tím mím, já tím tvým taky nebudu.

Jo, ještě ses ptala co má křesťanství společného s anime... To je složié. Mě samotné na tom nic moc špatného nepřijde. Ale mojí rodině ano. Proto o tom, že sleduji anime nevědí. Je to něco, co se jim děje přímo před očima, ale nevědí to. Dalo by se říct, že jim lžu. A to je špatné... Naše domácí situce je velmi složitá. Na to, abych to popsala bych musela napsat tak desetistranový článek... a to se mi nechce. Stejně by si to nikdo nepřečetl...

Celé je to strašně divné...

8 KaThea KaThea | Web | 14. března 2010 v 11:33 | Reagovat

[7]: Ale evoluce dává smysl. A to, aby Bůh stvořil svět, je neproveditelné. Jak by mohl dokázat něco takového? Je fakt, že tak docela nechápu, jak mohl život vzniknout, ale chápu, jak se mohl po biliony let vyvíjet. Takže ty tvrdíš, že dinosauři neexistovali? Nebo jaký je vlastně pohled křesťanů na dinosaury? :D
To musíš mít blbý, dívat se na anime potají. :D Ale opravdu nechápu, co je na anime špatného. :D
Já se na tebe taky nejsem naštvaná. Je to prostě tvůj názor, no. Ale zdá se mi, že to začíná přerůstat v náboženskou hádku a to já nechci... Asi by bylo lepší tuhle diskuzi ukončit.

9 Veriza Veriza | Web | 14. března 2010 v 11:51 | Reagovat

[4]: Každý na to máme svůj názor a tak to asi i zůstane.
S tou prasečí chřipkou jsem to vůbec nevěděla ( teda s tím očkováním ). Nějak jsem tu samotnou nemoc ani neřešila a neměla z ní obavy. Ale spíš se bojím nějaký tý 3. světový, být tady válka by pro mě bylo horší, než umřít na nějakou nemoc (kdybych moc netrpěla teda). Jako je fakt, že lidí je moooc a příroda se toho zbavuje - tsunami, povodně,..., ale že i takhle uměle lidi, to jsem netušila....

10 Aailyyn Aailyyn | Web | 14. března 2010 v 11:56 | Reagovat

Těžký život studentů... :-) To už je asi úděl studujících, věčně nestíhat. :-))

11 Yone Yone | 14. března 2010 v 12:24 | Reagovat

[8]: No jo... ale já jí nemůžu ukončit... Prostě nemůžu jen tak neodpovědět. To by pak vypadalo, že k tomu nemám co říct. :3 A neberu to jako hádku. Ještě nikdy jsem nikoho nenenáviděla za to, že si myslí něco, co se mi nelíbí... XD
Ale je mi líto jestli to jako hádku bereš.... v tom případě by bylo lepší ukončit diskuzi. :3 Nejsem ždádný náboženský fanatik. (alespoň v to doufám... XD Jen se snažím přemýšlet)

Prosímtě... To že Dinosauři byli je jasné! Já si akorát nemyslím, že vyhynuli tak dávno... Slyšela jsem, že nedávno se našla kost nějakého tyranosaura a v ní nějaká živá buňka. Není možné, aby tady něco takového přežilo miliony let. Prostě si nemyslím, že to bylo tak dávno co vymřeli. Vždyť nějaké zmínky o dinosaurech- nebo dracích jsou i ve spoustě těch starčích pověstí. Třeba v čínské mytologii... Vědci nemají o číslech představu. Jenom říkají, že to byli miliardy a miliardy let. Naše učitelka nám říkala, že vrstvy ledu na antarktydě vznikají celá tisici letí. Tak jakto, že se pod jednou z těch vrstev našlo letadlo z druhé světové? To jako proletělo bránou času?
A to že se věci vyvýjeli spooooouuusty let se mi taky nezdá. Nikdy a nic nevzniklo samo. To je science fiction... X3 Představ si, že bys měla v krabici nějakou rozbitou věc. Krabice by byla zavřená... myslíš, že kdybys tou krabicí zatřepala, že by po jejím otevřením byla ta věc opravená? Asi ne... A kdybys to udělala třeba 100000000000000000000000000000000000000000 krát, stejně by byla pořád rozbitá. Já Boha nechápu. Nevím jak je možné, že mohl stvořit svět, ale podle mě je daleko logičtější věřit tomu, že se to tak stalo, než tomu, že se to tady miliony let vyvýjelo.
Ohledně těhto věcí vím čemu věřím.

[9]: Právě to je hrozné... když se zamyslím nad tím, jak jsou lidé strašně zkažení... Slyšela jsem, že třetí světová bude o pitnou vodu...

12 Veriza Veriza | Web | 14. března 2010 v 12:34 | Reagovat

[11]: Ježiš! Ale věřila bych tomu! Ve škole nám furt v rámci druhé světové pouští nějaký válečný filmy, nebaví mě a ta válka mě štve. Nechápu důvod toho, proč se ty lidi navzájem střílejí, co z toho mají. Nechápu, proč není lepší se v klidu domluvit. Jenže, je fakt, že jednoho dne něco začne docházet, třeba ta voda, nebo ropa. Nejhroší je, že v tý válce jsou miliardy lidí a nikdo nehledí na jejich pocity, psychiku a stav, každý člověk je pouze jedna maličkatá částečka něčeho velkého, jenom takovej drobek a proč na něj brát ohled. To je to nejhroší, že až někdy něco začne, nebudu mít možnost to ovlivnit a budu msuet trpět. Co když přijde někdo horší než Hitler, nebo tak... Achjo, toho se bojím, ale třeba třetí světová nikdy nevypukne, nebo se jí při nejlepším nedožiju... Lidi jsou fakt blbci.

13 KaThea KaThea | Web | 14. března 2010 v 12:44 | Reagovat

[11]: Já to neberu jako hádku. Jenom jako... výměnu názorů. :D Ale nechci, aby to v nějakou hádku přerostlo.
Asi stejně k žádnému závěru nedojdeme, protože každá pevně věříme v něco jiného.

14 Yone Yone | 14. března 2010 v 13:01 | Reagovat

[12]: Jo... to je realita. Boužel... Mě to taky štve... není kam utéct. Stane se něco hrozného, ale já s tím nic neudělám... je to hrozné. Jednotlivec nemá šanci tomu zabránit- protože tenhle svtě je tak postavenej. Na lidském sobectví...
Jo... ropa. S tou nás taky ve škole dost straší... je to hrozné, ale všecky životně důležité zdroje jsou omezené...

[13]: Dobře... to chápu. :D

15 Andulli Andulli | 14. března 2010 v 14:00 | Reagovat

Uuuuyuuu. (toho si nevšimej...) Já prostě křesťanství nemam ráda. Jenom jeden bůh...mně celý základ křesťanství příjde hodně zvláštní. Potopa...to pro mě neni žádnej důkaz. Ugh...za to může ta Bible...radši si sednu nikam do koutka a budu dál věřit na to že všude kolem nás jsou duchové a ty můžou za úplně všechno. A že až umřu tak budu jeden z nich...alespoň se pak mam na co těšit xD Ty jo...když se nad tim zamyslim já doopravdy věřim na duchy o.o myslim že se radši přestěhuju do vlastního světa -.-

16 Yone Yone | 14. března 2010 v 14:46 | Reagovat

[15]: Věřit něčemu jinému... zní to tak jednoduše. XD Ale já bych ničemu jinému věřit nemohla. Mám proto spoustu důvodů...

17 Myšák Myšák | Web | 14. března 2010 v 19:15 | Reagovat

Křesťan sice nejsem, ale v tomhle mám s Tebou stejný názor. I když v některých věcech se vymykáme...

18 Yone Yone | Web | 14. března 2010 v 19:40 | Reagovat

[17]: ó... to mě těší. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama